پرسش های متداول گوگل ادوردز

برخی از سوالات متداول شما کاربران گرامی در این بخش گردآوری شده است اگر سوالی وجود دارد که پاسخ داده نشده است می توانید از طریق بخش مشاروه سایت درخواست راهنمایی کنید

1آیا بای ادورد دارای مجوز و نمایندگی از تبلیغ در گوگل را دارا می باشد؟
بله! سایت ما یکی از محدود سایت هایی می باشد که دارنده مجوز نمایندگی تبلیغ در گوگل در کشور ایران و امارات متحده عربی می باشد. برای بررسی بهتر و اطمینان می توانید آن موضوع را در لینک نمایندگی گوگل جست و جو کنید تا اطمینان حاصل کنید که ما جز نمایندگان گوگل هستیم!
2آیا بای ادورد از گیفت کارت های مجازی استفاده می کند؟
خیر! بای ادورد به هیچ عنوان از کارت های هدیه و یا کارت های مجازی استفاده نمی کند. ما دارای حساب بانکی متصل به سوییت و دارای کارت واقعی ویزا می باشیم که و با دلار واقعی پرداختی های گوگل را انجام می دهیم این کار نه تنها برای دامنه شما دارای ارزش می شود و گوگل به دامنه شما اهمیت می‌دهد بلکه از بلک لیست شدن و به دلیل خلاف قوانین گوگل جلوگیری می کند لازم به توضیح است که کارت ما بالاترین نوع کارت ویزا و حساب بانکی جهانی می باشد که همین خود باعث افزایش اعتبار دامنه شما در گوگل می باشد.
3آیا بای ادورد از در صورت نیاز اکانت اختصاصی google adwords ارائه می دهد؟
بله! جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با عضویت در سایت ما و ارسال تیکت به بخش فروش این موضوع را پیگیری کنید
4آیا امکان تغییر کلمات کلیدی وجود دارد؟
بله! در صورتی که پنل اخصاصی داشته باشید خودتان می توانید این کار را به دلخواه خود انجام دهید و اگر پنل ندارید می توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید تا تغییرات را انجام دهند.
5آیا تبلیغات نشان داده شود اما کلیک نشود هزینه ای کسر خواهد شد ؟
خیر! در حال حاضر به ازای هر کلیک مبلغ از حساب کسر خواهد شد.
6آیا تبلیغات در گوگل دارای محدودیت زمانی و مکانی است؟
خیر! تبلیغات گوگل هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارد و تا پایان اعتبار نمایش داده می‌شود.
7آیا تبلیغ در گوگل دارای محدودیت دامنه‌ای یا کلید واژه ای است؟؟
بله! دامنه هایی که با پسوند .ir و یا دامنه هایی که نام ایران در آن باشد به دلیل تحریم های کشور آمریکا دارای محدودیت می باشد همچنین علاوه بر تحریم این دامنه محدودیت های دیگری که خلاف قوانین گوگل باشد جلوگیری می‌شود. برای مثال شما نمی‌توانید کلید واژه های برند های دیگر را برای تبلیغ قرار دهید زیرا این خلاف قوانین گوگل است در صورت تمایل می توانید از منو اصلی سایت قوانین گوگل را مطالعه کنید
8آیا بای ادورد برای فعال‌سازی تبلیغاتتان هزینه‌ای دریافت می کند؟
خیر! هزینه ها فقط برای اعتبار شما بوده و فعال‌سازی کمپین تبلیغاتی شما رایگان می باشد.
9آیا قبل از پایان اعتبار به شما اطلاع رسانی خواهد شد؟
بله! ما به صورت خودکار وقتی اعتبار شما به زیر 10 دلار رسید شما را با خبر خواهیم کرد تا اکانت خود را شارژ کنید و تبلیغات شما متوقف نشود.
10آیا امکان تبلیغ دامنه با پسوند .ir وجود دارد؟
به صورت مستقیم خیر! اما شما می توانید یک دامنه غیر .ir در هاست خود پارک کنید و از آن دامنه بین الملی برای تبلیغ در گوگل استفاده کنید در صورتی که نمی دانید به چه روش این کار انجام میشود با ما در ارتباط باشید.
11آیا می توان از بای ادورد پنل نمایدگی دریافت کرد؟
بله. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش نماینگی مراجعه کنید.
12آیا نمایش تبلیغات در صفحه زبان پارسی گوگل نیز وجود دارد؟
بله. در صورت سفارش تبلیغ همزمان هم در گوگل در محیط فارسی و هم در محیط انگلیسی و هم در محیط های دیگر زبان ها که شما تمایل به نمایش آن دارید وجود خواهد داشت.
13آیا امکان گزارش گیری به صورت آنلاین وجود دارد؟
بله!
14آیا امکان قرار دادن متن تبلیغاتی و یا آدرس دامنه های متعدد از یک وب‌سایت وجود دارد؟
بله! شما می توانید تعداد زیادی از دامنه با یک وبسایت و تعداد متون مختلف درخواست دهید تا تبلیغات شما در چند جا به نمایش گذاشته شود
15آیا فعالسازی پنل اختصاصی دارای هزینه است؟
بله. پنل اختصاصی دارای هزینه می باشد و فقط یک بار از شما دریافت خواهد شد!
16آیا امکان تعیین سقف موجودی برای یک روز وجود دارد؟
بله. شما می توانید سقف موجودی خود را به صورت دلخواه به ما بدهید و ما در پنل شما قرار دهیم سقف موجودی روزانه با این معنی می باشد که برای مثال شما 20 دلار برای یک روز اختصاص می دهید و تبلیغ شما تا زمانی که به 20 دلار نرسد متوقف نمی شود همین که به 20 دلار در روز رسید تا پایان همان روز دیگر تبلیغ شما نمایش داده نمی شود.
17آیا می توان زمان پخش تبلیغ را تعیین کرد؟؟
بله. می توان زمان را تعیین کرد اما به طور کل این موضوع توصیه نمی شود.
18آیا امکان تعیین حداکثر هزینه یک کلیک بر روی یک کلید واژه وجود دارد؟
بله. امکان تعیین وجود دارد و هرچه این هزینه بیشتر باشد امکان این که تبلیغ شما بیشتر نمایش داده شود و در جایگاه بهتری قرار گیرد وجود خواهد داشت اما منطقی است برای کارایی بهتر تبلیغات شما هزینه متعادل در نظر بگیرد. حد اقل هزینه نیز 1 تا 5 سنت می باشد.
19تبلیغ در کجا نمایش داده می شود؟؟
وب سایت گوگل شامل بخش جستجوی گوگل می باشد این همان صفحات نتیجه جستجوی گوگل می باشد، کنار یا بالای نتایج جستجو. محل قرارگیری تبلیغ در گوگل به‌صورت غیر اختیاری می باشد و یک سیستم خودکار محل قرار گیری تبلیغات را مشخص می نماید اما هرچه هزینه کلیک (CPC) شما بالاتر باشد شما در نتایج بالاتر قرار خواهید گرفت ممکن است به دلیل کثرت تعداد تبلیغات آگهی شما در صفحه دوم نمایش داده شود که درآن حالت در صورتی که بخواهید تبلیغ شما در صفحه اول نمایش داده شود شما باید هزینه کلیک را افزایش دهید دو محل تبلیغ در نتایج جستجو وجود دارد یکی بالای نتایج جستجو و دیگری کنار نتایج. بطور کل امکان تعیین دقیق این محل در گوگل وجود ندارد و تنها می توان با تغییر CPC بصورت حدودی محل آن را تعیین نمود که با آن وجود هم محل تبلیغ ثابت نبوده و در طول صفحه جابجا می شود. در صورتی که هزینه کلیک شما پایین باشد(1 تا 20 سنت) در درصد بالایی از موارد (حدود 90) تبلیغ شما در کنار نتایج نمایش داده می شود و در درصد کمی از موارد در بالای نتایج و در صورتی که هزینه کلیک شما بالا باشد (25 سنت به بالا) در درصد بالایی(بالای 80 درصد) از زمانها تبلیغ شما در بالای نتایج نمایش داده می شود و هرچه مقدار هزینه کلیک شما بالاتر باشد این درصد بالاتر خواهد رفت. دقت داشته باشید محل قرار گیری تبلیغ به پلن انتخابی شما ارتباطی ندارد و به هزینه کلیک شما بستگی دارد.
20کدام شمارنده مورد توصیه ما می باشد؟؟
شمارنده گوگل آنالیتیک را بای ادورد توصیه می کند لازم به توضیح است آن سرویس برای کشور ایران باز نمی شود و نیازمند تغییر آی پی می باشد در صورتی که نمی توانید آی پی را تغییر دهید شمارنده histats نیز توصیه می شود https://www.google.com/analytics http://www.histats.com
21آیا ابزار مناسب برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد ؟
بله. لینک زیر توسط گوگل برای انتخاب کلمات کلیدی اراده شده است https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal
22متنی که برای تبلیغات باید نوشته شود از چه فرمتی باید باشد؟
متن تبلیغ در گوگل دارای یک فرمت استاندارد بوده که برای تمامی تبلیغ ها موجود در گوگل یکسان بوده و قابل تغییر نمی باشد حداکثر 25 حرف برای عنوان و دو خط حداکثر 35 حرفی برای توضیح و یک آدرس سایت همچنین فاصله و تمامی علامت‌ها حرف به حساب می آیند. که قالب نمونه آن پس از ثبت سفارش برای شما ایمیل می شود.
23آیا می توان هر کلمه کلیدی که خواستیم انتخاب کنیم؟
بله اما باید بدانید که کلماتی که انتخاب می کنید مربوط به موضوع وبسایت تان باشد زیرا گوگل تمامی کلمات کلیدی را بررسی می کند در صورتی که کلمه ای مربوط به موضوع وبسایت نباشد آن را تأیید نمی کند این تایید بصورت خودکار توسط الگوریتم های محرمانه گوگل انجام می پذیرد. در سایت شما باید به صورت محدودی از کلمات کلیدی که استفاده می کنید وجود داشته باشد و حتما یکبار هم در بخش meta keyword قید شده باشد در غیر این صورت گوگل این کلمه را نامربوط تشخیص داده و آن را رد می کند جهت راهنمای بیشتر به بخش قوانین گوگل مراجعه کنید.
24سیستم Qualty score چیست؟
در گوگل ادوردز سیستمی برای کیفیت تبلیغ وجود دارد که به آن Quality score می نامند ، باید از Quality Score کافی برخوردار باشد. QS مقیاسی برای سنجش کیفیت کلمه کلیدی و آگهی تبلیغاتی بوده و در تعیین کمترین هزینه – Minimum Firstpage Bid ای که برای نمایش آگهی باید پرداخت شود نقش اصلی را ایفا می کند. هرچه قدر میزان QS بیشتر باشد، حداقل هزینه برای هر کلمه کلیدی کاهش پیدا می کند و درنتیجه شما هزینه کمتری را برای تبلیغات پرداخت می کنید. از عواملی که در تعیین Quality Score نقش دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد: درصد نسبت تعداد کلیک به دفعات نمایش آگهی – Click Through Rate یا همان CTR ارتباط و تناسب متنی که برای آگهی انتخاب می‌شود با کلمه کلیدی که اختصاص داده می شود اطلاعات مربوط به عملکرد کلمات کلیدی در گذشته میزان تناسب صفحه مقصد با کلمات کلیدی انتخاب شده در اکانت ادوردز بسیاری از شرایط دیگر که مربوط به الگوریتم محرمانه گوگل است
25آیا گوگل یک سایت را ممکن است رد کند؟؟
بله دلایل اصلی که می تواند گوگل را به رد کردن سایت تان کند: دامنه: دامنه نباید از پسوند ir یا کلمه ایران در آن باشد. دامنه نباید در لیست سیاه گوگل باشد و یا ریدایکت شود به دامنه دیگر. ظاهر سایت: نباید از شکل ها و عکس ها بجای متن استفاده شود باید دارای متنی که قابل خواندن توسط گوگل باشد را دارا باشد و همچنین محتوای متن نباید متحوایی باشد که خلاف قوانین گوگل باشد. هاست: سرعت هاست نباید پایین باشد آی پی که هاستیگ به شما می دهد نباید در لیست سیاه گوگل باشد.
26زمان فعالسازی تبلیغات در گوگل چقدر می باشد؟
فعال کردن تبلیغ شما از طرف بای ادوردز بین 1تا 3 ساعت کاری انجام می‌شود اما بعد از ثبت درخواست شما که توسط ما در گوگل تنظیم می شود ممکن است بید 10 دقیقه تا 3 روز کاری توسط گوگل زمان‌بر باشد بسته به متن و ادرس دامنه و کلمات کلیدی که باید توسط گوگل پردازش شود این زمان متغیر است اما به طور عادی معمولا بین یک ساعت تا 3 ساعت پس از فعالسازی اکانت شما توسط بای ادوردز تبلیغ به نمایش در خواهد آمد و علت دیر تایید شدن بعضی وبسایت ها معمولا به دلیل اشکال در ساختار محتوا و سرت هاست می باشد.
27آیا می توان به جای صفحه اصلی سایتمان از صفحات دیگر از داخل سایت برای تبلیغ انتخاب کرد؟؟
بله. شما هر صفحه از سایت تان را که بخواهید می توانید برای تبلیغ انتخاب کنید تا همان صفحه فقط نمایش داده شود.
28قیمت هر کلیک معمولا چقدر است؟
حداقل قیمت هر کلیکی که بای ادوردز درنظر می گیرد 1 تا 5 سنت می باشد. اما بعضی کلمات کلیدی دارای رقابت بیشتری هستند که طبیعتا ارزش کلیک آنها بیشتر است و باید هزینه بیشتری بابت آن پرداخت شود که حداقل ارزش هر کلیک بعد از فعالسازی معلوم می شود.
29آیا امکان دارد تبلیغم به صورت موقت توقف شود؟
بله، این بخش را می توانید با پشتیبانی در میان بگذارید تا انجام شود
30آیا امکان این که رقبان با کلیک های تقلبی موجودی ما را کسر کنند؟
خیر. گوگل با الگوریتم های بسیار پیچیده و هوشمند به طور جد این موضوع را برطرف کرده است و مانع کلیک های تقلبی شده است همچنین گوگل ادوردز یکی از پردرآمد ترین سرویس های گوگل می باشد و به همین دلیل با این روش به صورت جدی و با تمام وجود مبارزه می کند.
31تفاوت اصلی جست و جوی رایگان با تبلیغات در گوگل چیست؟
1. در جستجوی رایگان شما به ازای یک یا حداکثر چند عبارت جستجو در میان نتایج قرار می گیرید که معمولا این کلمات کلمات مورد تمایل شما نمی باشند ولی در تبلیغ در گوگل شما می توانید به ازای هر عبارتی که تمایل دارید در جستجو قرار بگیرید. 2. در جستجوی رایگان ممکن است سایت شما در نتایج پایین مثلا در صفحات دوم به بعد قرار بگیرد و چون کاربر در همان صفحه اول به احتمال زیاد به نتیجه خواهد رسید در نتیجه وب سایت شما دیده نخواهد شد اما در تبلیغ در گوگل سایت شما می‌تواند در اولین نتیجه قرار بگیرد. 3. در جستجوی رایگان برای قرار گرفتن سایت شما در نتایج ماه ها زمان لازم است و کوچکترین تغییر در آن نیز مجدداً به ماه ها زمان نیاز خواهد داشت اما در تبلیغ در گوگل وب سایت شما طی چند ساعت در محل مورد نظر شما قرار خواهد گرفت و هر تغییر طی چند دقیقه اعمال خواهد شد. 4. در جستجوی رایگان شما هیچ ابزار مدیریتی بر روی نتایج یک جستجو ندارید اما در تبلیغ در گوگل شما بطور کامل می توانید نتایج جستجوی خود را مدیریت نمایید. 5. در تبلیغ در گوگل شما می توانید وب سایت خود را در کشور خاص و یا زبان خاص به نمایش در آورید ولی در جستجوی رایگان این‌گونه نمی باشد. 6. در جستجوی رایگان هیچ گزارشی از طرف گوگل در اختیار شما قرار نمی گیرد ولی در تبلیغ در گوگل گزارش‌های مفصلی از طرف گوگل در اختیار شما قرار می گیرد.
32مزایای تبلیغ در گوگل در مقایسه با انواع روش های تبلیغاتی دیگر چیست؟؟
ادوردز "Adwords" سیستم تبلیغاتی گوگل است. با ادوردز می توانید به‌راحتی و به سرعت تبلیغات کالا، خدمات و یا اطلاعات خود را ایجاد کرده و آن را به تمامی افرادی که به دنبال محصول و یا خدمات شما می گردند، نمایش دهید. تبلیغات ساخته شده توسط خودتان را می توانید در صفحات نمایش جستجوی گوگل و یا شبکه بزرگ تبلیغاتی گوگل نمایش دهید. به عبارت دیگر، گوگل ادوردز ابزاری است برای نمایش تبلیغات شما فقط برای افرادی که در جستجوی آن هستند زمانی که جستجو کننده یکی از کلمات کلیدی شما را جستجو می کند در صفحات نمایش جستجوی گوگل، تبلیغات گوگلی (Google Adwords) شما متمایز از رقبا نمایش داده می شود. با این روش تبلیغات شما فقط برای کسانی نشان داده می شود که به دنبال محصولات و یا خدمات شما می باشند. مثلاً اگر کاربری عبارت "نرم افزار حسابداری" را در قسمت جستجوی گوگل وارد کند گوگل نتایج متعددی که مرتبط با نرم افزار حسابداری است را در صفحه نتایج جستجو به کاربر نمایش می دهد. گوگل علاوه بر این نتایج در قسمت بالای صفحه (بالاتر از نتایج جستجوی معمولی در نوار زردرنگ و متمایز) تبلیغات ادوردز را نمایش می دهد. می توانید برای هر گروه از محصولات خود، متنهای تبلیغاتی متنوع و گروهای مختلفی از واژه های کلیدی مرتبط را انتخاب کنید. زمان نمایش،منطقه جغرافیایی نمایش و بودجه روزانه،پرداخت برای هرکلیکی که بر روی آگهی شما می شود و تمامی این فاکتورها قابل تعیین و ویرایش هستند. 1. در روش‌های معمول تبليغ مثلاً بیل‌بورد ، روزنامه ، تلوزيون و تمام روش هاي مشابه ديگر، شما يکجا و بدون در نظر داشتن ميزان سود مجبور به پرداخت هزينه مي باشد اما در Google Adwords شما فقط به ازاي کاربراني که به دنبال محصول و يا خدمات شما مي گردند هزينه پرداخت مي نماييد. 2. هزينه تبليغ در گوگل بسيار جزئي و در حد 1 سنت به ازاي هر کاربر مرتبط مي باشد در صورتي که در روش هاي معمول شما بايد ميليون ها تومان هزينه نماييد تا بتوانيد تعداد مشتري جذب نماييد. 3. در تبليغ در گوگل مدت نمايش تبليغ و تعداد نمايش آن کاملا رايگان بوده و تنها به ازاي کليک و ورود کاربر شما پرداخت خواهيد نمود. 4. در سيستم گوگل عملاً امکان تقلب و انجام تعداد زيادي کليک بر روي تبليغ وجود ندارد و شما تنها به ازاي کاربر مرتبط و مناسب هزينه پرداخت مي نماييد به عبارتي: مهمترين امتياز اين نوع تبليغ اين است که شما مستقيما با کساني مخاطب خواهيد بود که واقعاً می‌توانند مشتري و يا کاربر شما باشند. 5. امکان تعيين کشور محل نمايش تبليغ و يا زبان کاربر در اين روش تبليغاتي وجود دارد. 6. سیاست بازگشت سرمايه، در تبليغ در گوگل سياست اصلي بازگشت سرمايه و سود مي باشد به اين منوال که هنگامي که شما مثلا مبليغ 100.000 تومان هزينه نموديد حتما بايد بيش از اين مقداري سود داشته باشيد. 7. سيستم تبليغ در گوگل در حال حاضر بزرگترين سيستم تبليغاتي جهان مي باشد و در ايران نيز طي يک سال گذشته بسيار گسترش يافته است. 8. بيش از 80 درصد کاربران اينترنت در ايران و جهان از موتور جستجوي گوگل استفاده مي نمايند.