معرفی تبلیغات در گوگل ادوردز
معرفی تبلیغات در گوگل ادوردز
نوامبر 1, 2020
محدودیت جدید گزارش سرچ ترم گوگل ادز
نوامبر 5, 2020

14 دلیل برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل

14 دلیل برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل

 

14 دلیل برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل : کاربران گوگل ادز در خیلی از موارد دچار اضطراب می‌شوند که چرا وقتی کلیدواژه‌های خود را در گوگل بررسی می‌کنیم تبلیغات ما نمایش داده نمی‌شود؟

افرادی که به تازگی با گوگل ادز آشنا شدند فکر می‌کنند بایستی تبلیغاتشان همیشه نمایش داده شود و اگر آنها تبلیغ خود را نمی‌بینند پس بدون شک مشکلی به وجود آمده! البته این فرضیه تا حدودی صحیح است اما در بسیاری از موارد واقعا اینطور نیست!

در این مقاله سعی کردیم به طور خلاصه به مهترین علت های عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز بپردازیم.

 

 

1- بودجه روزانه

اولین دلیل برای عدم نمایش تبلیغات مصرف شدن بودجه روزانه در نظر گرفته شده برای کمپین است. با نزدیک شدن به سقف هزینه تعیین شده تبلیغات متوقف می‌شود. البته دریافت گزارش کامل تبلیغ کمی زمانبر است چون ثبت اطلاعات توسط پلتفرم گوگل کمی با تاخیر انجام می‌شود.

 

14 دلیل برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل

 

 

برای رفع این مشکل می توانید مقدار بودجه روزانه خود را افزایش دهید.

 

 

2- اعتبار اکانت

اگر مشکلی در زمینه بودجه روزانه کمپین وجود ندارد دلیل بعدی عدم نمایش تبلیغ می‌تواند از پایان یافتن اعتبار اکانت باشد. با مراجعه به بخش صورتحساب یا Biling & payments در قسمت تنظیمات می‌توانید میزان اعتبار خود را مشاهده کنید.

 

14 دلیل برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل

 

 

3- نمایش مساوی تبلیغات در طول روز

گوگل معمولا طوری تبلیغات را نمایش می‌دهد که در بازه های زمانی مختلف بطور یکسان نمایش داده شود و میزان نمایش بصورت یکنواخت باشد. نمایش مستمر تبلیغ می‌تواند باعث افزایش هزینه‌ها و تمام شدن سریع اعتبار کمپین منجر شود.

در صورت نیاز به نمایش مداوم تبلیغ می توانید استراتژی تبلیغات خود را تغییر دهید.

 

 

4- نقض قوانین گوگل

دلیل جدی تر اجرا نشدن تبلیغات به دلیل نقض برخی از خط مشی‌های تبلیغاتی است. موارد ممنوعه متعددی وجود دارد که گوگل تبلیغات آنها را نمایش نمی‌دهد. مانند کازینو و قمار، فروش اسلحه، فروش دارو، وسایل ترویج خشونت و …

 

نقض قوانین گوگل

 

 

5- صفحه فرود دچار مشکل است

صفحه‌ای که برای ورود کاربران درهنگام کلیک کردن بر روی تبلیغ در نظر گرفته اید از دسترس خارج شده است. گوگل به محض مشاهده این مورد، نمایش تبلیغات را متوقف می‌کند.

 

برای فعالسازی مجدد صفحه فرود خود را بررسی کرده و مشکل را رفع نمایید و پس از برطرف شدن اشکال درخواست بررسی به گوگل ارسال کنید.

 


6- استفاده از برندهای تجاری در متن تبلیغ

استفاده از برندهای معروف (Apple,Dell,Microsoft) در متن تبلیغات باعث عدم تایید متون تبلیغاتی از سوی گوگل خواهد شد. علت آن قوانین سختگیرانه گوگل در مسائل کپی رایت است.

 

7- استفاده از شماره تلفن در متن تبلیغ

در صورتی که گوگل تشخیص دهد که شما از شماره تلفن در متون تبلیغاتی استفاده کرده اید فورا تبلیغات شما را متوقف می کند.

برای نمایش شماره تلفن و یا شماره موبایل خود در نتایج جستجو می‌توانید از افزونه‌ تماس یا Call Extention استفاده کنید.

 

استفاده از شماره تلفن در متن تبلیغ

 

8- سقف هزینه کلیک پایین است

اگر در تبلیغات خود از کلیدواژه‌های پر رقابت استفاده می‌کنید مطمئنا با این هشدار که هزینه کلیک و یا نمره کیفیت کلیدواژه پایین است مواجه شده اید. برای نمایش با ثبات تبلیغ با کلیدواژه مورد نظر کمی هزینه کلیک خود را افزایش دهید تا تبلیغات با روند بهتری نمایش داده شود.

 

نکته اول: تبلیغات در گوگل بصورت یک حراجی است یعنی ممکن است با افزایش هزینه کلیک کلیدواژه‌ها توسط شما، رقبا نیز اقدام به این کار کنند و جایگاه فعلی شما را تسخیر کنند.

نکته دوم: هزینه کلیک‌ها در بالا و پایین صفحه متفاوت و با توجه به رقابت و هزینه‌های رقبا متغیر است. افزایش هزینه کلیک‌ها را با توجه به ارزش کلیدواژه و میزان پتانسیل فروش آن کلیدواژه انجام دهید.

 

9- نمره کیفیت یا Quality Score

گوگل علاوه بر هزینه کلیک به پارامترهای دیگر نیز اهمیت می دهد که یکی از مهمترین آنها نمره کیفیت است. میزان ارتباط کلیدواژه مورد جستجو با متن تبلیغ و صفحه فرود و مقدار CTR در مقدار نمره کیفیت بسیار موثر است.

 

هر چقدر نمره کیفیت کلیدواژه‌های تبلیغ بالاتر باشد هزینه کلیک کمتری پرداخت خواهید کرد.

 

نمره کیفیت یا Quality Score

برای افزایش نمره کیفیت حتما از متن تبلیغ مناسب و صفحه فرود مرتبط استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

 

10- متن تبلیغات با کیفیت پایین

پرسش خیلی از کاربران درباره میزان نمایش پایین تبلیغات است. اما جواب این سوال در کیفیت متن تبلیغاتی مورد استفاده است. ممکن است متن تبلیغاتی شما مطابق با استانداردهای گوگل نباشد و یا ممکن است متن شما از نرخ کلیک پایینی برخوردار باشد.

در برخورد با این مشکل حتما برای تبلیغ خود چندین متن متفاوت بنویسید و از متن‌هایی با قابلیت شناور استفاده کنید.

 

 

11- استفاده از کیوردهای هدف در کلمات منفی

شاید یک بار محصولی یا خدمتی را نداشتید و آن را با کلمات کلیدی منفی مسدود کرده‌اید اما حواستان به حذف کردن آن کلمه از لیست کلمات منفی تبلیغ نبوده، برای نمایش تبلیغ با آن کلیدواژه تنها لازم است کیورد مورد نظر را از لیست کلمات منفی حذف کنید.

 

 

12- نمایش تبلیغات برای شما

خیلی از افراد برای اطمینان از نمایش تبلیغات کلیدواژه‌های خود را در گوگل جستجو می کنند. گوگل با هر بار سرچ توسط شما تعداد نمایش های تبلیغ را محاسبه می کند.

 

در صورت عدم کلیک بر روی تبلیغ، گوگل از سایر تبلیغات برای نمایش به شما استفاده می کند. پس در بررسی تبلیغ خود به این نکته نیز توجه کنید.

 

نکته: با سرچ مداوم تبلیغات خود در گوگل و کلیک نکردن روی آن درصد CTR تبلیغ را کاهش داده که علاوه بر محاسبه نمایش، باعث افزایش هزینه کلیک نیز خواهید شد.

 

بیشتربخوانید: چگونه در گوگل مپ تبلیغات کنیم ؟

13- محدود کردن موقعیت جغرافیایی

گوگل ادز این قابلیت را دارد که تبلیغات را تنها به کشور یا شهر خاصی نمایش دهد. در صورتی که نمایش تبلیغات را محدود به کشور یا شهر خاصی کنید تبلیغات شما به سایر کاربرانی که در آن محدوده نیستند نمایش داده نمی‌شود.

 

14 دلیل برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل

 

با بررسی تنظیمات و موقعیت جغرافیایی کمپین می توانید از صحت این موضوع اطمینان حاصل کنید.

 

 

14- محدودیت دیوایس

همانند موقعیت جغرافیایی نمایش تبلیغ به دیوایس های مختلف نیز قابلیت محدودسازی را داراست. می توانید تبلیغ را به کاربران pc و لپ تاپ و یا کاربران موبایل و تبلت نمایش دهید.

اگر در تنظیمات کمپین خود این ویژگی را فعال کرده باشید تبلیغ تنها به کاربران مورد نظر نمایش داده می‌شود.

 

دیدگاه ها بسته شده است

Tags: , , , ,