چگونه در گوگل مپ تبلیغات کنیم ؟
اکتبر 28, 2020
معرفی تبلیغات در گوگل ادوردز
معرفی تبلیغات در گوگل ادوردز
نوامبر 1, 2020

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم ،چقدر از هزینه ای که بابت تبلیغات در گوگل انجام می دهید برگشت داده خواهد شد؟با بای ادورد همراه باشید.

زمانی که منابع مالی شما برای بازاریابی محدود است بهتر است قبل از انجام هر فعالیتی اطلاعات لازم را در مورد آن جمع‌آوری کنید تا در زمان و هزینه صرفه‌جویی شود. در مقاله قبل اهمیت استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل برای کسب‌و‌کارها  را بررسی کردیم.  در این مقاله راهکارهایی برای مدیریت هزینه‌ها در گوگل ادز را بررسی خواهیم کرد.

۱. کلمه کلیدی و رقابت با سایر کسب و کار ها

انتخاب کلمه کلیدی اصلی ترین چیز در راه اندازی تبلیغات گوگل است. در برخی از سایت ها  رقابت زیاد است و برخی دیگر رقابت کمتری دارند. بنابراین طبیعی است برای کلماتی با رقابت بالا هزینه بیشتری باید در نظر بگیرید. اما این هزینه‌ها از طرف رقبای تجاری شما پیشنهاد و تعیین می‌شود . بنابراین برای کاهش هزینه‌های خود و دیگر کسب‌وکارها لازم است برای هر کلمه حداقل هزینه را برای شروع کمپین در نظر بگیرید.  همچنین امتیاز کیفی گوگل ادز نیز به کاهش هزینه‌های تبلیغاتی شما کمک می‌کند.

۲. کوالیتی اسکور در گوگل ادز

امتیاز کیفی یا کوالیتی اسکور درواقع امتیازی است که گوگل به سایت شما می دهد . هرچه امتیاز کیفی شما بالاتر باشد به مراتب هزینه کمتری نیز پرداخت می کنید .

 برای اطلاعات بیشتر بخوانید : کوالیتی اسکور یا امتیاز کیفی چیست؟

قیمت قرارگرفتن یک کلمه کلیدی در صفحه اول نیز به دو عامل امتیاز کیفی و میزان هزینه‌ی پیشنهادی رقبایتان برای آن کلمه بستگی دارد. اهمیت امتیاز کیفیت آگهی در گوگل ادز را از لینک زیر بخوانید.

۳. مکان نمایش تبلیغات شما به صورت بهینه 

تبلیغاد در صفحه اول گوگل بین 1 تا 7 صفحه را در صفحه اصلی به نمایش در خواهد اورد.

اما سایت شما در چه جایگاهی ظاهر می‌شود؟ در اینجا دو انتخاب پیش روی شما قرار دارد که به شما به صورت تخمینی هزینه مربوط به جایگاه نمایش تبلیغ را اعلام می‌کند

از بخش Search Keyword به دو بخش Top of page bid estimate وFirst position bid estimate دسترسی خواهید داشت.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

Top of page bid estimate : این آیتم به شما به صورت تخمینی اعلام می‌کند که اگر تمایل دارید با کلمه کلیدی مشخصی بالاتر از نتایج طبیعی ظاهر شوید چه هزینه ای را باید بپردازید. در این حالت ممکن است سه لینک اول مربوط به آگهی در گوگل باشد و لینک سایت شما در سومین لینک نمایش داده شود.

First position bid estimate : اگر تمایل دارید تبلیغ سایت شما در اولین لینک نتایج نمایش داده شود این آیتم میزان هزینه برای نمایش در لینک یک را تخمین می‌زند.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

لازم به ذکر است که برای مدیریت هزینه‌ها در گوگل ادوردز باید دید که آیا هزینه کردن برای به لینک یک رسیدن کسب‌وکار شما برایتان به صرفه است یا اینکه فقط تبلیغ شما در صفحه اول نمایش داده شود کافیست.

۴. بودجه روزانه و ماهانه 

گوگل ادوردز در تبلیغات کلیکی متعهد است که کل بودجه شما را در مدت یک ماه مصرف کند. شما با بودجه‌بندی روزانه برای گوگل تعیین می‌کنید هر روز تا چه میزان از بودجه شما را مصرف کند. البته ممکن است گوگل در شرایط خاص تا دو برابر بودجه روزانه تعیین شده نیز از شارژ شما استفاده کند اما با این حال همچنان شارژ شما را برای استفاده تا آخر ماه بودجه بندی می‌کند.

همچنین اگر بودجه شما ناکافی باشد گوگل تبلیغ شما را برای نمایش در ساعات شبانه‌روز نیز بودجه‌بندی می‌کند.

برای مدیریت بهتر هزینه‌ها در گوگل ادز پیشنهاد می‌کنیم برای تبلیغ خود محدودیت‌های نمایش ایجاد کنید. شما با استفاده از سه فاکتور زیر می‌توانید برای تبلیغ خود محدودیت ایجاد کنید.

زمان نمایش تبلیغ : اگر مطمئن هستید کاربران هدف در ساعات مشخصی از شبانه‌روز به دنبال خدمات شما جستجو می‌کنند زمان نمایش تبلیغ را برای آن بازه زمانی خاص محدود کنید.

نمایش برای دستگاه خاص : بر اساس آمارهای گوگل آنالیتیکس می‌توان فهمید عمده مخاطبان شما با چه دستگاهی جستجو انجام می‌دهند. با مشخص کردن دستگاه مورد در گوگل ادز نظر نمایش تبلیغ را برای دستگاهی خاص محدود کنید تا مدیریت بهتری برای خرید تبلیغات گوگل داشته باشید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

لوکیشن یا موقعیت جغرافیایی کاربرانتان : بر اساس مکان جغرافیایی تعیین کنید که تبلیغ فقط برای منطقه کاربران هدف نمایش داده شود.

۵. تنظیم تبلیغ ادوردز برای زمان خاص را بهینه کنید

۱. وارد اکانت گوگل ادز خود شوید

۲. از منوی سمت چپ بر روی گزینه Ad Schedule کلیک کنید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

۴.در این قسمت در ستون Date & Time  روزها و ساعات نمایش تبلیغ فهرست شده است.

۵.. برای تغییر بودجه  روز و ساعت مورد نظر  از ستون  Bid Adj  بر روی علامت مداد کلیک کنید تا وارد بخش Edit شوید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

۶. در این قسمت می‌توانید با انتخاب گزینه Increase هزینه کلیک برای ساعات و روزهایی که برای نمایش تبلیغ شما بیشترین بازدهی  را دارند افزایش دهید. همچنین می‌توانید در روزها و ساعاتی نرخ تبدیل شما پایین است با استفاده از گزینه Decrease هزینه کلیک را کاهش دهید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

نکته ۱ : برای تعیین ساعات نمایش تبلیغ به اختلاف زمانی که در پایین صفحه نمایش داده شده است توجه کنید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

۶. تنظیم تبلیغ ادوردز برای دستگاه خاص 

برای تنظیم تبلیغ ادوردز برای دستگاه خاص مراحل زیر را انجام دهید:

۱. از منوی سمت چپ بر روی گزینه Device  کلیک کنید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

۲. در این بخش باید تعیین کنیم برای کاربران کدام نوع دستگاه می‌خواهیم هزینه کلیک بیشتری اختصاص دهیم. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در ستون Device  سه دستگاه Mobile Phone , Computers و Tablets قرار دارد. در این بخش لازم است از ستون Bid Adj  هزینه کلیک دستگاه مورد نظر خود را افزایش دهیم. با کلیک بر روی Bid Adj  دستگاه مورد نظر، درصد دلخواه خود را  در کادر مربوط به Increase یا Decrease وارد کنید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

نکته : گزینه Increase مربوط به افزایش هزینه کلیک تا حداکثر مقدار ۹۰۰٪ و  Decrease  تا حداکثر مقدار ۱۰۰-٪ به معنای کاهش هزینه کلیک می‌باشد.

۷. تنظیم تبلیغ ادوردز برای لوکیشن خاص بهینه کنید

۱. از منوی سمت چپ به سراغ گزینه Location بروید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

۲.در این بخش باید تعیین کنیم برای کاربران کدام منطقه می‌خواهیم هزینه کلیک بیشتری اختصاص دهیم. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در ستون Location  کشورهای انتخابی شما قرار دارد.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

در این بخش لازم است از قسمت بالا بر روی گزینه Edit کلیک کنید و با استفاده از گزینه Add target and set bid adjustment  هزینه کلیک مورد نظر برای منطقه خاص را اختصاص دهید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

همچنین می‌توانید با کلیک بر روی Bid Adj  کشور مورد نظر درصد دلخواه خود را  در کادر مربوط به Increase یا Decrease وارد کنید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

این بخش امکان کاهش هزینه کلیک تا حداکثر ۹۰-٪ را فراهم می‌کند . اگر تمایلی به نمایش تبلیغ در کشور خاصی را ندارد می‌توانید آن کشور را با استفاده از گزینه Exclude از لیست حذف کنید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را مدیریت کنیم

۸. ارزهای رایج در تبلیغات ادوردز

دلار،درهم، لیر از ارزهای رایج برای استفاده در تبلیغات گوگل محسوب می‌شوند. اما اگر هزینه‌های خود را به درستی مدیریت کنید هیچ تفاوتی ندارد که از چه ارزی برای راه اندازی کمپین خود استفاده می‌کنید زیرا گوگل برای تمامی آن‌ها یک ارزش واحد را در نظر می‌گیرد.

مدیریت هزینه‌ها در گوگل ادز بسیار ساده‌تر از روش‌های دیگر بازاریابی دیجیتال است. با تکیه بر تجربیات کارشناسان ما در تیم بای ادورد ،همپای رقیبان تجاری خود شاهد افزایش سود روزانه کسب‌وکارتان باشید.

شایان ذکر است تاثیر سایت نیز در بهینه کردن هزینه های گوگل بسیار موثر است شما می توانید با طراحی سایت حرفه ای نقش به سزای در امتیاز کیفی سایت تان ایفا کنید

دیدگاه ها بسته شده است

Tags: , , , , , , ,