مزایا تبلیغات در گوگل و تبلیغات در شبکه های اجتماعی
اکتبر 24, 2020
تبلیغات گوگل چیست و چگونه به شما کمک می‌کند
تبلیغات گوگل چیست و چگونه به شما کمک می‌کند
اکتبر 28, 2020

چگونه در بازاریابی گوگل موفق شویم

چگونه در بازاریابی گوگل موفق شویم

کی از روش‌های بازاریابی بسیار مناسب که امروزه خیلی مورد توجه قرار گرفته، بازاریابی گوگل است. گوگل محبوبترین جستجو گر سایت ها در جهان هست، برای حل هر مشکل یا پیدا کردن هر سوال می توان از گوگل کمک گرفت، حال تصور کنید این شبکه عظیم چه کمک شایانی به شما در بخش فروش می تواند بکند.

در ادامه این مطلب به بررسی یکی از روش‌های مستقیم تبلیغ در گوگل و بازاریابی از این روش پرداخته‌ایم. همچنین با گوگل ادز، یا تبلیغات گوگل که جهت بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بیشتر آشنا خواهیم شد؛ همراه ما بمانید.

چگونه در گوگل بازاریابی کنیم؟

یکی از باارزش‌ترین منابع بازاریابی در اینترنت با بیش از یک میلیارد بازدیدکننده در هر ماه، گوگل است. اگر آغاز به جستجوی تبلیغات آنلاین کرده‌اید، احتمالاً درباره ارزش استفاده از گوگل در بازاریابی خبر دارید. در گوگل روش‌های مختلفی برای بازاریابی وجود دارد.

گوگل علاوه بر موتور جست‌وجوی قدرتمند خود،صاحب یوتوب نیز است. از طرفی با در اختیار داشتن یک صفحه نمایش گسترده، شامل تعداد زیادی وب‌سایت مرتبط، روشی بهینه و پربازده برای کسب مخاطب هدفمند است.

در حالی که استراتژی‌هایی مانند بهینه‌سازی موتور جست‌وجو یا سئو می‌توانند کمک زیادی به تولید بازدهی برای تجارت شما کنند، اما تبلیغات به ازای کلیک یا PPC در گوگل می تواند کمک زیادی به فروش محصولتان کند.

سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید که تبلیغات به صورت PPC چیست و چگونه کار می کند  در ادامه اصول تبلیغات PPC و نحوه آغاز کار با آن را در این نوشتار، مرور خواهیم کرد.

تبلیغات PPC چیست؟

چگونه در بازاریابی گوگل موفق شویم

 

قبل از اینکه بتوانیم به بازاریابی گوگل بپردازیم، ابتدا باید مشخص کنیم تبلیغات PPC چیست. در اینجا یک نمای کلی از آنچه که گوگل مارکتینگ، انجام می‌دهد، خواهیم داشت:

تبلیغات کلیکی چگونه و در کجا نمایش داده می‌شوند؟

PPC، تبلیغات محصولات شما را در جستجوی گوگل و صفحات وب نمایش می‌دهد. با جست‌وجو در Google می‌توانید نمونه‌ای از شکل ظاهری آن را مشاهده کنید. حتماً تجربه داشته‌اید که با جستجو برخی کلمات، نتایج متفاوتی را مشاهده کنید. متفاوت نه از نظر موضوع، بلکه از نظر ظاهری. یک یا چند لینک نتیجه که بالاتر از سایر نتایج هستند و با عنوان AD یا آگهی، برچسب گذاری شده‌اند. وقتی روی این لینک‌ها کلیک کنید، به یک صفحه تبلیغاتی وارد خواهید شد. این تبلیغات، همان تبلیغات PPC هستند.

نتیجه تبلیغ در گوگل به صورت کلیکی چه خواهد بود؟

مقصود PPC، تولید بازدیدکنندگان واجد شرایط با هدف قرار دادن آنها به وسیله محتوای مربوطه است. بازدیدکنندگان واجد شرایط، افرادی هستند که به احتمال زیاد محصولات شما را می‌خرند یا از خدمات شما استفاده می‌کنند. تبلیغات PPC به شما کمک می‌کند تا با این افراد ارتباط برقرار کنید و آنها را وادار کنید تا از محصولات شما دیدن کرده و در مرحله بعد، خرید کنند.

محتوای مربوطه، یعنی محتوایی که با کلمات کلیدی سرچ شده، مطابقت داشته باشد. در بازاریابی گوگل، می‌توانید از کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن مخاطب مناسب استفاده کنید. وقتی محتوایی مربوط به سرچ انجام شده، به عنوان تبلیغ نمایش داده شود، احتمال کلیک روی آن، بسیار بیشتر است.

چگونه در بازاریابی گوگل موفق شویم

پلت فرم گوگل ادز

 

بستر اصلی بازاریابی گوگل در گوگل ادز فراهم شده است. گوگل ادز، مرکز اصلی برای مدیریت PPC در کل موتور جست‌وجو است.

گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند؟

برای اینکه با گوگل ادز کار کنید، ابتدا باید بفهمید چه کلمات کلیدی را می‌خواهید هدف بگیرید. کلمات کلیدی باعث می‌شوند تا تبلیغ شما در نتایج مربوطه نشان داده شود. با استفاده از ابزارهایی مانند Keyword Planner می‌توانید کلمات مربوط به محصولات یا خدمات خود را بیابید.

در گوگل ادز، می‌توانید کلمات کلیدی انتخابی خود را پیشنهاد دهید. برای اطمینان از اینکه بودجه خود را هدر نخواهید داد، می‌توانید برای هر کلمه کلیدی حداکثر پیشنهاد تعیین کنید.

هنگامی که مجموعه اولیه کلمات کلیدی خود را انتخاب کردید، چند تبلیغ برای هدف قرار دادن آنها ایجاد کنید. این تبلیغات باید شامل عنوان و متاتگ‌هایی باشند که در نتایج جست‌وجو و صفحات فرود نشان داده می‌شوند.

هر زمان کسی کلمه کلیدی پیشنهادی شما را جست‌وجو کند، Google Ads بررسی خواهد کرد که بالاترین پیشنهاد ‌دهنده برای آن کلمه کلیدی کدام است. اگر برنده شوید، Google تبلیغات شما را بالاتر از نتایج جستجوی اصلی قرار خواهد داد. زمانی هزینه تبلیغات گوگل را پرداخت می‌کنید که شخص روی لینک شما کلیک کند.

تبلیغات PPC خود را بهینه کنید

  • کلمات کلیدی مرتبط را انتخاب کنید: کار خود را با انتخاب کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن تبلیغات گوگل آغاز کنید. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی انتخابی، به آنچه می‌فروشید مربوط هستند.
  • قصد کاربر را در نظر بگیرید: این نکته به استفاده از محتوای مرتبط، وابسته می باشد. باید با علت اینکه چرا کاربران در جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر شما هستند، آشنا باشید. بدانید که آنها به دنبال چه هستند، بنابراین می‌توانید محتوایی که می‌خواهند را برایشان تولید کنید.
  • ایجاد یک تجربه کاربری خوب: متقاعد کردن افراد به کلیک روی لینک، پایان کار نیست. بعد از این هدف، باید آنها را مجاب کنید تا از شما خرید کنند. بهترین تجربه کاربری ممکن را ایجاد کنید. از تاکتیک ‌هایی مانند طراحی وب خوب (و دوباره محتوای مرتبط) استفاده کنید تا مردم خرید کنند.
  • بازدید کنندگان را دوباره هدف بگیرید: اگر کسی اولین بار خرید نمی‌کند، نگران نباشید. اگر برای جمع‌آوری ایمیل و شماره تماس افرادی که روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند از فرم‌های ضبط ایمیل و شماره تماس استفاده کنید، بعداً می‌توانید با تبلیغات مشوق، دوباره آنها را هدف بگیرید.
  • کمپین خود را کنترل کنید: هنگامی که چند تبلیغ PPC ارائه دادید، نتایج فوری کمپین‌های PPC خود را مشاهده خواهید کرد. اما پس از ایجاد، آن را نادیده نگیرید. بلکه مدام آن را کنترل کنید تا بدانید چه چیزی برای شما سودمند است و چه چیزی سودمند نیست.

چگونه در بازاریابی گوگل موفق شویم

نکات نهایی درباره بازاریابی گوگل یا گوگل مارکتینگ

در این نوشتار به بررسی ساده‌ترین روش بازاریابی گوگل یا گوگل مارکتینگ پرداختیم. روش پرداخت به ازای هر کلیک یا تبلیغات PPC. در این روش، لینک تبلیغ شما، برای کلمات کلیدی هدف‌گذاری شده، در صفحه اول و بالاتر از نتایج اصلی نشان داده می‌شود. زمانی که کاربر روی لینک کلیک کند، شما موظف به پرداخت هزینه هستید.

این روش، برای دریافت مخاطبان و بازدیدکنندگان هدف بسیار مناسب است. چون شما با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، اقدام به انتشار تبلیغ می‌کنید. در نتیجه کسانی روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند که حقیقتاً خواستار محصول یا خدماتتان هستند.

خوشحال می شویم که نظرات و تجربیات شما در زمینه تبلیغات گوگل را بدانیم. ما همیشه برای کمک به کسب درآمد بیشتر شما از تبلیغات در کنارتان خواهیم بود.

دیدگاه ها بسته شده است

Tags: , , , , ,