تنها همکار رسمی گوگل فارسی ایران
تنها همکار رسمی گوگل ادوردز فارسی ایران
می 30, 2017
خرید اکانت گوگل ادوردز
خرید اکانت گوگل ادوردز
ژوئن 6, 2017

8 نکته تبلیغ گوگل ادورد خیلی خوب!

تبلیغات در گوگل

سئو سایت یکی از مسائل دشواری است که این روزهای در وب وجود دارد و برای کسی که تجربه ای روی سئو سایت ندارد ، انجام این عمل زمان زیادی می برد، راه دیگر این است که از متخصصین ماهر و مجرب امر سئو استفاده کنید و سایت خود را به این افراد بسپارید اما این راه هم معایبی دارد و آن هزینه بسیار بالای اولیه و پشتیبانی آن است. اما نگران نباشید، روش دیگری نیز وجود دارد و آن خرید تبلیغات گوگل است. بله شما با هزینه به نسبت کمتری که روی سئوی سایت انجام میدهید می توانید با خرید گوگل ادوردز در نتیجه های صفحه اول گوگل دیده شوید.

بای ادورد به عنوان یکی از نمایندگان رسمی گوگل این امکان را فراهم آورده تا تمامی اهالی کسب و کار اینترنتی بتوانند با هر میزان بودجه از پلن های تبلیغات در گوگل خرید کرده و محصول خود را تبلیغ کنند.

تبلیغات در گوگل

اما سوال اصلی، چه نکاتی برای یک تبلیغ خوب در گوگل باید انجام داد؟

در اینجا تعداد 8 نکته مهم که باید در تبلیغ مدنظر قرار داد آورده شده است:

1- ابتدا هدف خود را مشخص کنید

تبلیغ دهنده گوگل باید بداند هدف انجام تبلیغ چیست، این که آیا تبلیغ محصول و خرید آنلاین محصولاتش است؟ آیا هدف صرفا جمع آوری بازدید و افزایش رتبه و سئو سایت است؟ یا اینکه تبلیغ دهنده گوگل به دنبال ارجاع کاربران به یک فرم نظرسنجی است؟

2- انتخاب درست متن تبلیغات در گوگل.

برای تبلیغات در گوگل شما دو عنوان اصلی دارید، که هرکدام محدودیت خاص خود را دارند. پس دقت کنید اگر شما جای کاربری که سرچ می کند بودید چه فکری داشتید، انتخاب دو متتن اصلی بزرگ آبی خیلی مهم می باشد و باید در انتخاب این متن هدف خود را در نظر داشته باشید.

3- هیچوقت بازددکننده سایت خود را گمراه نکنید

در انتخاب کلیدواژه های سایت خود دقت کنید، سعی کنید هیچوقت کلید واژه ها و موضوعاتی که به سایت شما مرتبط نیست و یا حتی به صفحه ای که کاربر ارجاع داده می شود مرتبط نیست انتخاب نکنید. همیشه خودتان را جای کاربری گذاشته و فرض کنید اگر شما جای او بودید و روی لینک تبلیغ گوگل کلیک میکردید و با صفحه ای ناخواسته مواجه می شدید سریعا سایت را بسته و از آن خارج می شدید و هزینه کلیک اضافی پرداخت میکردید.

4- کلمات کلیدی درست انتخاب کنید.

باز هم خودتان را بگزارید جای کاربر، اگر شما در مورد یک محصول خاص در گوگل جستجو می کردید، چه عباراتی را سرچ میکنید. در انتخاب کلمات کلیدی می توانید از Googe trend استفاده کنید و یا حتی از پیشنهاداتی که در پایین صفحه جصتجوی گوگل دیده می شود استفاده کنید.

5- حذف کلمات منفی

در پنل گوگل شما می توانید کلماتی را که نیاز ندارید جز کلمات منفی کنید، به این صورت که لیست کلماتی که منفی هستند و نمیخواهید کاربر با جستجوی آن وارد سایت شما شود را انتخاب کرده و به این بخش اضافه کنید. برای مثال اگر سرویسی که شما فقط برای ویندوز ارائه می کنید و نمیخواهید کاربران آندروید وارد شوند و یا خرید کنند میتوانید عبارت “خرید نرم افزار … اندروید ” را از در بین کلمات منفی گوگل قرار دهید.

6- استفاده کننگان از موبایل را فراموش نکنید.

در صورتی که سرویس شما برای کاربران موبایلی هم هست حتما باید وب سایت خود را ریسپانسیو کنید، به این منظور کاربران موبایل از ظاهر سایت خسته نشده و در وب سایت شما می مانند. شما می توانید در بخش تنظیمات تبلیغ مشخص کنید که هدف شما چه دستگاه هایی است، موبایل، دستکتاپ و …

7- همیشه از کمپین های تبلیغاتی خود بازدید کنید.

بهتر است همواره گزارشات مربوط به گوگل ادورد خود را ببینید، گاهی اوقات لازم است هزینه های تبلیغات کلیکی را کم و زیاد کنید و برخی کلمات کلیدی که هیچ کلیکی روی آن نشده است را حذف کنید.

8- مدریت هزینه گوگل

روی برخی کلیدواژه ها که رقابت کمتر است هزینه خیلی کمتری پرداخت میکنید اما روی برخی کلید واژه ها مانند “سئو سایت” یا “طراحی سایت” باید هزینه زیادی انجام شود ولی به اینت نکته نیز توجه داشته باشید با ورد کاربر و خرید یکی از محصولات شما روی کلمات داغ سود زیادی خواهید کرد پس بهتر است گاهی هزینه تبلیغات خود را زیاد کرده تا در نتایج بالاتری قرار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tags: , , ,