سئو چیست؟
آگوست 9, 2020
تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی
تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟
آگوست 19, 2020

رتبه اول گوگل را بدست آورید!

آموزش کسب رتبه اول گوگل

رتبه اول گوگل را بدست آورید!

رتبه اول گوگل را بدست آورید! شاید برای اکثر کسب کار های نو پا و حتی با سابقه، دیده شدن در صفحه اول گوگل از هر چیزی برایشان مهم تر باشد این را به صورت قاطع می گوییم شرکت ها یا فروشگاه هایی با کلید واژه های محبوب  در نتایج اول وبسایت گوگل به نمایش در می آیند حتی اگر در ابتدای فعالیت کاری خود باشند بسیار سریع پیشرفت کرده و می تواند رقیب قدرتمندی برای شرکت های با سابقه باشد.

با حضور وبسایت شما در نتایج اول گوگل این امکان را به سایر افراد می دهید تا با بازدید سایتتان بتوانید برندتان را معروف کنید در نتیجه این شناخته شدن بتوانید از سایت تان یک برند معتبر در بین مردم جا بیندازید. شما علاوه بر برند سازی می توانید روزانه ترافیک سایت تان را افزایش دهید و هر روز افراد بیشتری را به سایت تان منتقل کنید. یکی دیگر از مزایا مهم رننکیگ گوگل اعتبار بخشیدن به شرکت شما است. شما وقتی در نتایج بالا گوگل باشید مسلما از اعتبار بهتری نزد سایر رقبا خواهید داشت.

نتیجه یک گوگل

موفقیت کسب و کار شما وابسته به گوگل است!

برخی از مزیای دیده شدن در نتایج اول ممکن است همان اوایل تاثیر خود را بگذارند و برخی دیگر می تواند کمی زمان بر باشد. در هر صورت دستیابی به جایگاه مناسب در نتایج گوگل تلاشی است که همه برای خودشان تعیین می کنند. یکی از استراتژی های قرار گرفتن در نتایج اول، بهینه سازی سایت یا سئو می باشد. ساختار آن بر اساس تولید محتوا، کلمات کلیدی و چگونگی استفاده از کلمات، نحوه نوشتن سرتیتر و … می باشد که باید به بهینه ترین حالت ممکن انجام شود. یکی از مهم ترین نکات سئو، تولید محتوای مفید است است. محتوی تولید شده چه اندازه طولانی باشد. از چه منابعی برای تولید محتوا استفاده شود. چه مقدار از ابزار های رسانه ای مانند فیلم و عکس استفاده شود. تمام این پارامتر ها اهمیت دارند. تمامی توضیحاتی که در بالا به آن اشاره شد در طراحی یک سایت موفق نقش دارند. الگوریتم های گوگل دائما در حال نظارت بر سایت ها و ارزیابی و رتبه بندی در هر حوزه از فعالیت ها می باشند.

روزانه بیش از 7 میلیارد بار جست و جو در موتورهای جستجو در جهان انجام می شود که بیشترین جستجو ها در گوگل بوده در نتیجه این موتور جست جوگر با کیفیت بالاتری نسبت به سایر رقبا، نظیر یاهو یا بینگ عمل می کند. در هر صورت سایر موتور های جستجو در حال پیشرفت هستند اما با این حال تفاوت مهمی بین گوگل و سایر موتورها وجود دارد. دلیل آن این است که بیش از 80 درصد سهم در ایترنت برای موتور جستجو متعلق به گوگل است. البته این سهم در کشور ما بیشتر نیز می‌باشد. شاید برای شرکت های نوپا دستیابی به نتیجه اول گوگل امری غیر ممکن باشد. داشتن جایگاهی در صفحه اول گوگل و حتی صفحه دوم می تواند هدفی مهم برای هر شرکتی باشد. برای داشتن چنین جایگاهی راه مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

 


مزایا کسب سریع جایگاه صفحه اول گوگل در کوتاه مدت و بلند مدت چیست؟

دو روش برای دیده شدن در صفحه اول گوگل وجود دارد:

  • تبلیغات در گوگل
  • بهینه سازی سایت (SEO )

در روش اول شما با هزینه ای که به گوگل بابت هر کلیک پرداخت می کنید تا سایت شما در صفحه اول و حتی نتیجه اول نمایش داده شود. این روش با بهینه سازی در هزینه و کلمات کلیدی می تواند خیلی سریع سایت تان را به درآمد قابل توجه ای سوق دهد.

ممکن است در برخی فعالیت های اینترنتی، به دلیل رقابتی بودن، هزینه تبلیغات در گوگل بسیار زیاد باشد. در اینصورت شما بهتر است تا در راستای بهبود و بهینه سازی سایت خود تلاش کنید و از روش های متناسب با بهینه سازی سایت یا SEO  برای به دست آوردن بازدید و فروش بهرمند شوید.

به طور معمول حضور شرکت ها در روش سئو محبوبیت بیشتری نسبت به حضور در نتایج تبلیغات کلیکی گوگل دارد و نرخ کلیک در سئو بیشتر از نرخ کلیک در تبلیغات گوگل است.

اگر شرکتی از درآمد و منابع مالی خوبی برخوردار است حال می خواهد در گوگل نیز بازدید بیشتری را به شرکت منتقل کند بهتر است در ابتدا برای تاثیر گذاری سریع در این حوزه از ابزار تبلیغات در گوگل استفاده کند تا تاثیر آن را در کمتر از 24 ساعت در فروش خود مشاهده کند.

کسب رتبه اول گوگل هرچند سخت، اما هر کار سختی نتیجه عالی در پی خواهد داشت! برای سفارش سئوی سایت و تبلیغات گوگل با ما تماس بگیرید.

وبسایت هایی که در ابتدا فعالیت خود هستند مطمئنا اگر تبلیغات در گوگل را به صورت بهینه انتخاب کنند از خروجی کارشان خوشحال خواهند شد. با توجه به درآمدی که از این راه بدست آمده می توان تجربه خوبی از کلمات کلیدی بدست آمده و منجر به سود شده را در سئو  برای آن کلمات تلاش کرد و دراز مدت خروجی کار را در نتایج سئو گوگل نیز مشاهده کرد.

هزینه کردن روی کمپین های تبلیغاتی گوگل می تواند در کوتاه مدت به کسب درآمد کمک کند و ارزشمند باشد اما این ابزار باید توسط شما به خوبی مدریت شود زیرا اگر تبلیغات در گوگل در هزینه و کلمات کلیدی به درستی بهینه نشود ممکن است برای شما به جای سود، زیان‌ آور باشد.

به طور خلاصه تبلیغات در گوگل در کوتاه مدت با بهینه سازی درست می تواند درآمد قابل توجه ای به سایت شما ببخشد و در درازمدت سئو می تواند مقرون به صرفه تر باشد. در سئو زمان طولانی تری نیاز است تا در نتایج گوگل قرار بگیرید. این بازه زمانی بسته به تولید محتوا و سایر فاکتور ها می تواند بین 6 ماه تا 2سال زمان بر باشد.

رتبه اول گوگل را بدست آورید!

تفاوت سئو و تبلیغات در گوگل

محبوبیت سایت شما در گروِ برند شدن است.

با یک جستجو ساده در هر حوزه از فعالیت های اینترنتی متوجه خواهید شد معروف ترین برند هایی که می شناسید همگی در صفه اول گوگل قرار دارند! این سند به تنهایی می تواند گواه این باشد که اکثر برند های معروف از گوگل به محبویت بالایی رسیده و به یک برند معروف در سطح کشور و حتی جهان تبدیل شده اند. این برند ها نه تنها شناخته شده هستند بلکه در بین افراد یک برند معتبر شناخته می شوند. زیرا سایتی در نتایج اول گوگل قرار دارد این تصور در بین افراد جامعه به وجود می آید که این سایت یک سایت معبتر نسبت به سایر سایت ها می باشد.

یکی از معیار های گوگل رتبه بندی می باشد، هر چه رتبه یک سایت در گوگل بالاتر باشد این به آن معنی است گوگل به آن سایت اعتبار بیشتری قائل است.

برندینگ حاصل پیام‌ها و گزارش‌های رسانه هاست. هر قدر تعداد این پیام‌ها بیشتر و محتوای آن‌ها مطلوب تر باشد، نام تجاری قوی تر خواهد شد.

همه آنچه گفته شد در باره دیده شدن این است که هرچه رتبه بالاتری کسب کنید، برند معتبرتری در بین افراد جامعه بدست خواهید آورد، این رتبه در 10 نتیجه اول گوگل بسیار عالی می باشد، اما اگر همین 10 نتیجه در رتبه های  بالاتر کسب شود یک اعتبار بیشتری نیز جامعه کسب خواهید کرد و در نتیجه محبویت بیشتری نیز نزد افراد جامعه بدست خواهید آورد.

چگونه اعتبار برند خود را بیشتر کنیم؟

فاکتور های زیادی برای اعتبار بخشی به یک سایت می‌باشد، یکی این فاکتور ها آدرس دامنه است. درنظر بگیرید که شما صاحب یک زیردامنه از دامنه وبلاگی هستید و یک دامنه با نام مشخص بدون هیچ زیردامنه ای باشد. شما کدام را می پسندید؟ مسلما دامنه ای که بدون زیر دامنه باشد و یک نام مشخصی داشته باشد، توجه افراد را برای اعتبار بخشیدن به سایت و استفاده از آن خدمات بیشتر جلب خواهد کرد.

یکی دیگر از فاکتور هایی که به سایت تان اعتبار می دهد  قرار گرفتن در نتیجه اول گوگل است. شما در هر حوزه‌ای از فعالیت ها جستجو کنید آن سایتی که در نتیجه اول قرار دارد محبوبتر است. خوب سوالی که به وجود می آید این محبویت و اعتبار از کجا بدست آمده است؟ این محبویت طبق تجربه در بیشتر موارد فقط و فقط از همان گوگل بدست آمده است.

از آنجایی که شرکت هایی با منابع مالی زیاد سعی در این دارند با استفاده از تبلیغات در گوگل از اعتبار بیشتری در بین افراد کسب کنند. اما این اعتبار بدست آمده نمی تواند به اندازه اعتباری که از سئو بدست می آید معتبر باشد.

البته این موضوع را باید در نظر بگیرید، اکثر مردم عادی با تبلیغ گوگل آشنایی ندارند و این ترتیب فهرست نتایج گوگل را در قالب سئو مشاهده می کنند و اصلا نمی دانند این سایت که با AD نمایش داده شده است یک تبلیغ است و آن را معتبر در نظر می‌گیریند.

التبه این موضوع از طرف گوگل هم درک شده و به همین دلیل گوگل در سال های گذشته تلاش کرده نتایج تبلیغاتی خود را با نتایج سئو مشابه کند تا علاوه بر بالا رفتن نرخ کلیک فروش وبسایت هایی از طریق تبلیغ اقدام می کنند نیز بالاتر برود.

با همه این چیز هایی که گفته شد مزایا و معایب تبلیغات و سئو را شرح داده شد تا بگوییم که هرچه در نتایج گوگل بالاتر قرار بگیرید، می توانید به افزایش اعتبار برندتان کمک کنید.

هرچه ورودی های ترافیک شما از گوگل بیشتر باشد تاثیر بیشتری در کار و فروش شما خواهد داشت دلیل این موضوع نیز ساده است، بازدیدی که از گوگل بدست می آورید به معنی برطرف کردن نیاز آن کاربری است که وارد سایت شما شده است این همان کاربر هدف است، یعنی شما به کاربری سروکار دارید که دقیقا کلمه مورد نظرش را جستجو کرده و سایت شما را پیدا کرده و حالا آماده گرفتن خدمات از شما می باشد.

در صورت نیاز مشاوره رایگان  سفارش سئوی سایت و تبلیغات گوگل با ما در تماس باشید. کارشناسان بای ادورد می توانند به شما در زمینه سئو و تبلیغات کمک کنند.

 

سخن پایانی

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل همیشه یک چالش بین وبمستر ها بوده و هست و خواهد بود. برای دیده شدن در صفحه اول گوگل متد های زیادی را باید در نظر بگیرید. وقتی سایت شما در نتایج اول گوگل قرار میگیرد مزایا زیادی  را به همراه خواهد داشت. با تلاش برای کسب رتبه بالا در نتایج سئو گوگل و همچنین استفاده هوشمندانه از ابزار قدرتمند تبلیغاتی به نام گوگل ادوردز می توانید برای بیشتر دیده شدن سایت تان اسفاده کنید و در نتیجه این کار یک برند معتبر و بازدید بیشتر را به سایت تان انتقال دهید.

شما با سئو می توانید در هزینه ها بسیار صرفه جویی کنید و رایگان در نتایج اول گوگل قرار بگیرید و دیگر مجبور نیستید بابت هر کلیکی که از طریق سئو وارد سایت تان میشوند هزینه پرداخت کنید از طرفی با کمک تبلیغ در گوگل شما مجبور نیستید ماه ها و سال ها تلاش کنید تا در یک سری از کلمات کلیدی محبوب در صفحه اول گوگل قرار بگرید و نیز علاوه بر این نیاز نیست این استرس را داشته باشید که شاید در روز های آینده با وجود همه تلاش ها از صفحه اول گوگل خارج شده و به صفحات دیگر منتقل شوید. به طور کلی ترافیکی که از گوگل چه از تبلیغات چه از 10 نتیجه طبیعی بدست می آیند ارزشمند است. زیرا کاربری که وارد سایت شما میشود به آن خدمات نیازمند است و احتمال خرید چه از طریق سئو و چه تبلیغات در گوگل خیلی بیشتر از سایر روش های بی هدف است. قرار گرفتن در نتیجه اول باعث اعبتار بخشیدن و شهرت سایت شما میشود. ارگان ها شرکت های بسیاری برای رسیدن به این مهم هزینه های بسیاری می کنند تا در نتایج اول گوگل قرار بگیرند.

ذکر این نکته مهم است که بودن در نتیجه اول گوگل به برند شما کمک بسیاری می کند تا محبویت و فروش بیشتری کسب کنید اما رضایت مشتریان نیز مهم می‌باشد، اگر نتوانید رضایت مشتریان را بست آورید نمی توانید از مزایا نتایج اول گوگل به آن صوریی که هست بهرمند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tags: , , , ,