آیا تبلیغات در گوگل ادوردز تاثیرگذار است؟
آیا تبلیغات در گوگل ادوردز تاثیرگذار است؟
نوامبر 11, 2020
تاثیر تبلیغات در گوگل بر سئو
نوامبر 12, 2020

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل ،تبلیغات در گوگل راهی موثر و کاربردی برای افزایش ترافیک وب‌سایت است. اما این روش زمانی نتیجه می‌دهد که سایت هم آماده‌ تبلیغات باشد. سئو سایت باید به درست انجام شده باشد.با بای ادورد همراه باشید.

تولید محتوا و طراحی صفحات هم نقش زیادی در بهبود وب‌سایت برای تبلیغات در گوگل دارند. حتی اگر شما در رتبه‌ی اول در SERP قرار بگیرید، اما نکات SEO و بهینه‌سازی سایت را رعایت نکرده باشید، کاربران خیلی سریع صفحه را می‌بندند. پس گوگل متوجه این موضوع شده و از امتیاز سایت شما می‌کاهد.با ما همراه باشید.

روش‌های آماده‌سازی سایت قبل از تبلیغات گوگل
برای آماده کردن سایت برای تبلیغات گوگل باید به طراحی سایت، بهینه سازی محتوای صفحات و نحوه‌ تبلیغات توجه کنید. هر یک از المان‌ها را در ادامه شرح می‌دهیم.

1 – آماده‌سازی سایت برای تبلیغات در گوگل در مرحله‌ تبلیغات

سئو سایت از مرحله‌ طراحی شروع می‌شود. زیرا این پروسه تاثیر زیادی در آماده کردن سایت برای تبلیغات در گوگل دارد. در غیر این صورت هزینه‌ای که برای تبلیغات می‌شود، به هدر می‌رود. 4 نکته مهم ضروری که باید برای طراحی سایت بدانید، عبارتند از:

  • داشتن رابط کاربری ساده
  • استفاده از بک‌گراند زیبا
  • طراحی سایت با برنامه‌ریزی
  • حذف موارد اضافه از وب سایت
  • درج دکمه‌های اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی
  • افزایش سرعت سایت
  • در نظر گرفتن پیمایش وب سایت
  • ریسپانسیو کردن سایت
  • قرار دادن محتواهای مهم در سایدبار

در ادامه هر کدام از این موارد به طور کامل شرح داده می شوند.

1.1 داشتن رابط کاربری ساده

سایت باید به گونه‌ای طراحی شود که کاربران بتوانند به راحتی به هر قسمتی که می‌خواهند بروند. طرح قیمت‌گذاری محصولات باید برای آن‌ها قابل فهم باشد. همچنین کاربران باید بتوانند به راحتی بهترین صفحات مورد نظر خود را پیدا کنند. قرار دادن دکمه‌ بازگشت و یا لینک‌های داخلی و مسیرهای حرکت، کاربران را برای گشت و گذار در سایت راهنمایی می‌کند.

 

1.2 استفاده از بک‌گراند زیبا

یکی از اصول مهم برای طراحی سایت قبل از تبلیغات در گوگل، توجه به المان‌های بصری و گرافیکی سایت است. قبل از اینکه برای تبلیغات هزینه‌کنید، ابتدا باید طراحی و زیباسازی آن را به یک طراح سایت حرفه‌ای و یا گرافیست بسپارید. تمامی فاکتورهایی مثل نوع فونت، سایز متن‌های نوشتاری، اندازه‌ی تصاویر، مرتب بودن خطوط (Justify)، خوانا بودن محتوا و … باید قبل از تبلیغات بررسی شوند.

1.3 طراحی سایت با برنامه‌ریزی

یکی از نکات مهم برای طراحی سایت با اصول بهینه‌سازی و سئو، داشتن برنامه‌ی مشخص است. نباید به این فکر کنید که بازدیدکنندگان به محض ورود به سایت حتما باید خرید انجام دهند. بلکه باید مدت زمان زیادی در سایت به جستجو بپردازند تا محصول مورد نظرشان را پیدا کنند.

 

1.4 حذف موارد اضافه از وب سایت

در زمان طراحی سایت باید برخی از عناصر اضافه را از سایت خود حذف کنید. برخی از این عناصر حاوی پیام‌هایی است که برای کاربران مزاحمت ایجاد می‌کنند. برای مثال انیمیشن‌های پیچیده با محتواهای بسیار طولانی باعث برهم خوردن تمرکز کاربران می‌شود. بنابراین هیچ سودی به حال کاربران ندارد. جز اینکه باعث فراری شدن آن‌ها می‌شود.

از سوی دیگر برای کاربران جدیدی که به تازگی وارد سایت شما شده‌اند، ارتباط با صفحات کمی دشوار است. پس باید صفحات را مرتب کنید. از قالب‌های مناسب و شکیل برای سایت استفاده کنید. از سوی دیگر پیوندها، تصاویر زیاد یا متن اضافه را هم از سایت حذف کنید. شلوغ بودن صفحات، بازدیدکننده را دچار اشتباه می‌کند.

1.5 درج دکمه‌های اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی

یکی دیگر از اصول سئو در طراحی سایت، درج کردن دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی در صفحات سایت است. در پایان محتواهای بلاگ هم باید دکمه‌های اشتراک‌گذاری در رسانه‌ها اجتماعی را قرار دهید. با این کار به کاربران این فرصت را می‌دهید تا محتواهای وب سایت شما را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. اگر در حال حاضر هیچ فعالیتی در شبکه‌های اجتماعی ندارید، بهتر است از همین حالا به سراغ پرکاربردترین آن‌ها از جمله اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، توییتر، لینکداین و … بروید.

1.6 افزایش سرعت سایت

قبل از تبلیغات در گوگل ابتدا باید سرعت سایت را بررسی کنید. صفحات مورد نظر باید در کمتر از 3 ثانیه برای کاربران باز شوند. در غیر این صورت سایت را باز نمی‌کنند و آن را رها می‌کنند. پس هزینه‌ای که برای تبلیغات PPC و گوگل ادوردز می‌کنید، به هدر می‌رود.

 

1.7 در نظر گرفتن پیمایش وب سایت

-پیمایش وب سایت به دو دلیل برای بهینه‌کردن وضعیت سایت ضرورت دارد:

-به کاربران کمک می‌کند تا سریع‌تر آنچه را که می‌خواهند، پیدا کنند.
-این کار به رتبه‌بندی موتورهای جستجوگر کمک می‌کند.
-به جای متن بهتر است از ناوبری توصیفی استفاده کنید. از کلماتی استفاده کنید که کاربران به دنبال آن هستند. کاربران سریع‌تر بر روی متن کلیک کردن و در این صورت گوگل به اهمیت سایت شما پی می‌برد.

1.8 ریسپانسیو کردن سایت

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

-یکی دیگر از نکات مهم در زمان طراحی سایت ریسپانسیو بودن آنست. از آنجا که در سال‌های اخیر نزدیک به 70 -80 درصد از کاربران، با گوشی همراه وارد سایت‌ها می‌شوند، لازم تا سایت شما برای گوشی‌های همراه ریسپانسیو شود. قبل از اینکه تبلیغات را به گوگل بسپارید، به این مورد توجه کنید.

-نه تنها صفحه‌ی تبلیغات، بلکه باید همه‌ صفحات سایت را بررسی کنید. زیرا کاربران بعد از ورود به صفحه‌ی تبلیغات، احتمالاً به سایر صفحات شما نیز وارد می‌شوند.

-آماده کردن سایت برای تبلیغات در گوگل1.9 قرار دادن محتواهای مهم در سایدبار

-وقتی کاربر از طریق تبلیغات گوگل وارد یکی از صفحات می‌شود، باید تمام تلاش خود را کنید تا به سایر قسمت‌های سایت شما سر بزند.

2– توجه به محتوای صفحه‌ی تبلیغات

یک قسمت مهم دیگر برای بهبود وضعیت سایت قبل از تبلیغات در گوگل به بخش محتوا نویسی مرتبط می‌شود. در این قسمت باید محتوای صفحه تبلیغات را به گونه‌ای هدفمند طراحی کنید که کاربر به محض باز کردن صفحه، از آن دلزده نشود. در صورتی که محتوا متناسب با آنچه کاربر نیاز دارد، نباشد فورا صفحه‌ی تبلیغاتی را می‌بندد. پس هزینه‌ای که برای تبلیغات گوگل صرف کرده‌اید، به هدر می‌رود.

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

برای سئو محتوای سایت قبل از تبلیغات گوگل به نکات زیر توجه داشته باشید:

-قرار دادن دکمه‌ CTA
-استفاده از کلمات کلیدی تبلیغات در محتوا
-استفاده از محتواهای ویدئویی
-رفع ایرادات محتوایی
-استفاده از محتواهای کوتاه برای صفحه‌ تبلیغات
-تست 10 قدم سایت
-درج اطلاعات تماس برای بازدیدکننده‌ها

در اینجا هر یک از این موارد به اختصار شرح داده شده اند:

2.1 قرار دادن دکمه‌ CTA

CTA مخفف عبارت Call To Action به معنای دکمه‌ی فراخوان است. این دکمه به صورت یک پنجره برای کاربر باز می‌شود و او را به سمت اطلاعات مهمی در مورد خدمات یا محصولات وب سایت هدایت می‌کند. توجه به نمای زیبا و شکل ظاهری دکمه‌ی CTA اهمیت زیادی دارد.

 

2.2 استفاده از کلمات کلیدی تبلیغات در محتوا

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

محتوای صفحه باید با کلمات کلیدی که کاربر جستجو می‌کند، هماهنگ باشد. در واقع محتوای صفحه‌ تبلیغاتی باید توصیفی درباره‌ همان عبارت کلیدی باشد. همچنین عنوان هم باید کاربر را برای کلیک کردن ترغیب کند. از عبارت کلیدی در قسمت عنوان استفاده کنید. چیدمان کلمات در “عنوان” باید به گونه‌ای باشد که کاربر را برای کلیک کردن ترغیب کند.

2.3 استفاده از محتواهای ویدئویی

یک راه عالی برای افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل استفاده از ویدئو است. وقتی نمی‌توانید تبلیغات خود را در متن بگنجانید، می‌توانید آن را در قالب ویدئو ارائه دهید. این ویدئو را در پایین محتوای کوتاه قرار دهید. کاربران بعد از اینکه محتوای متنی مورد نظر خود را خواندند، مشتاق مشاهده‌ ویدئو هم می‌شوند. پس آن را باز می‌کنند و با محصولات یا خدمات شما آشنا می‌شوند.

2.4 رفع ایرادات محتوایی

برای آماده کردن سایت قبل از تبلیغات در گوگل، ابتدا باید ایرادات و نواقص محتواها را برطرف کنید. اگر صفحه‌ مورد نظر شما برای تبلیغات قدیمی است، باید محتوای آن را بروزرسانی کنید. هر روز علم در حال تغییر و تحول است. برای مثال اگر محتوای صفحه در مورد روش‌های جراحی بینی است، احتمالا روش‌های جدیدتری هم به آن اضافه شده است که شاید در متن قدیمی آن را ذکر نکرده باشید.

 

2.5 استفاده از محتواهای کوتاه برای صفحه‌ تبلیغات

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

قبل از انتشار محتوا و تبلیغات در گوگل ابتدا باید محتوای آن را تنظیم کنید. محتوا باید کوتاه، جذاب و گیرا باشد و به نیاز کاربر پاسخ دهد. اگر به این امید هستید که صفحه در SERP نمایش داده می‌شود، پس بازدیدکننده‌ی آن بالا می‌رود، اشتباه می‌کنید. اگر برای صفحه‌ی تبلیغات از محتواهای بیش از حد طولانی استفاده کنید، بازخورد کمتری خواهد داشت.

همچنین در لابه‌لای متن باید از تصاویر استفاده کنید. اگر تصاویر بکر و جدید باشند، در تبلیغات مؤثرتر هستند. اینفوگرافیک یک روش عالی برای افزایش بازدهی تبلیغات گوگل و سئو سایت است.

چطور سایت خود را برای تبلیغات در گوگل آماده کنیم؟

2.6 تست 10 قدم سایت

شما فرصت خیلی کمی دارید که صفحه‌ی خود را به کاربر نشان دهید. اگر در همان چند ثانیه‌ی اول از صفحه‌ تبلیغات شما خوشش نیاید، فورا سایت را ترک می‌کند. پس به محض اینکه صفحه سایت را طراحی کردید، قبل از اینکه برای آن تبلیغات گوگل را در نظر بگیرید، ابتدا آن را تست کنید.

 

2.7 درج اطلاعات تماس برای بازدیدکننده‌ها

یکی از نکات مهم برای افزایش بازدهی تبلیغات گوگل، قرار دادن اطلاعات تماس است. اگر فروشگاه شما آنلاین است و فروش حضوری ندارید، کاربران می‌توانند از طریق قسمت عضویت در سایت و سپس خرید اینترنتی، به مشتری تبدیل شوند. اما وقتی بخشی از کسب و کار شما حضوری است، باید آدرس، شماره تماس و ساعات کار خود را برای کاربران درج کنید.

این اطلاعات علاوه بر اینکه به بازگشت هزینه‌های تبلیغات کمک می‌کند، باعث جلب اعتماد کاربران هم می‌شود. به هر حال آن‌ها وقتی قصد خرید اینترنتی را دارند، باید بدانند شما چه کسی هستید و در کجا فعالیت می‌کنید.

3- نکات مهم در مورد شرایط و وضعیت سایت

قبل از تبلیغات در گوگل علاوه بر نکاتی که برای طراحی سایت و تولید محتوا گفته شد، باید به نکات دیگری هم توجه کنید. فعالیت شما قبل از هزینه برای تبلیغات باید بررسی و ارزیابی شود تا نرخ بازگشت سرمایه افزایش یابد. برخی از نکات مهم در مورد وضعیت سایت عبارتند از:

-تأمین امنیت سایت خود
-درج دکمه اشتراک برای شبکه‌های اجتماعی
-در نظر گرفتن تخفیفات

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

این نکات به طور کامل شرح داده شده اند:

3.1 تأمین امنیت سایت خود

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

امنیت سایت نه تنها در سئو نقش مهمی را ایفا می‌کند، بلکه به جلب اعتماد کاربران هم کمک می‌کند. اگر قرار باشد بازدیدکنندگان بعد از ورود به صفحه‌ی تبلیغات، از سایت شما خرید و یا ثبت‌نام کنند، باید امنیت اطلاعات آن‌ها حفظ شود. ورود هکرها در سایت می‌تواند باعث افت شدید رتبه‌ی سایت شود. از سوی دیگر اعتبار برند سایت را هم از بین می‌برد.

پس لازم است قبل از اینکه سایت را برای تبلیغات در گوگل آماده کنید، به قسمت امنیت از جمله SSL سایت توجه داشته باشید.
آماده کردن سایت برای تبلیغات در گوگل3.2 درج دکمه اشتراک برای شبکه‌های اجتماعی

اگر می‌خواهید تبلیغات در گوگل دو برابر انتظاری که دارید، جواب بدهد، باید روی بازدیدکننده‌ها هم حساب باز کنید. هر یک از این بازدیدکننده‌ها می‌تواند برای شما یک بازاریاب باشد. اگر محتوای سایت (محصولات و یا خدمات) برای کاربران جذاب باشد، آن‌ها محتوای صفحه‌ی تبلیغ را برای دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. پس لازم است تا در انتهای صفحه دکمه‌ انتشار برای شبکه‌های اجتماعی فعال را قرار دهید.

3.2 در نظر گرفتن تخفیفات

راهنمای بهبود وبسایت برای تبلیغات در گوگل

برای تبلیغات در گوگل مبلغی را در نظر می‌گیرد و سپس انتظار دارید که با افزایش ترافیک و بازدیدکننده، این هزینه با چند برابر سود باز گردد. اما تا زمانی که وب سایت و صفحه‌ فرود بهینه نشده باشد، نمی‌توانید انتظار زیادی داشته باشید. تخفیفات، قرعه‌کشی و جوایز به کاربر، راهی است که بازدیدکننده را در صفحه‌ تبلیغات نگه می‌دارد. پس حتی اگر محتوا و صفحه‌ شما باب میل او نباشد، حداقل به خاطر تخفیفات و جوایز می‌ماند.

بهینه سازی سایت برای تبلیغات در گوگل هدفمند
به طور حتم هدفتان از تبلیغات در گوگل، برندینگ و کسب درآمد بیشتر است اما همانطور که در بالا خواندید اگر زیرساخت های مناسبی تدارک ندیده باشید نمی توانید نتیجه دلخواهتان را کسب کنید. پس از آنکه سایتتان را برای تبلیغات در گوگل بهینه کردید، اکانت منیجر می تواند با کمی خلاقیت، هزینه تمام شده ادز را برای شما به حداقل برساند و در عین حال بیشترین نتیجه را از تبلیغات در گوگل برایتان به ارمغان آورد.

دیدگاه ها بسته شده است

Tags: , , , , , ,