گوگل ادوردز Google AdWords چیست
گوگل ادوردز (Google AdWords) یا گوگل ادز چیست؟
ژوئن 17, 2020
آموزش استفاده از ابزار AD Preview and diagnosis در گوگل ادوردز
ژوئن 30, 2020

دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز

دلایل عدم نمایش تبلیغات در گوگل

دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز

 

دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز ،ممکن است شما کمپین تبلیغاتی خود را در گوگل بسازید اما با گذشت زمان زیاد همچنان هیچ نمایش یا کلیکی نداشته باشید   در صورتی تبلیغ شما ظاهر نمی شود و یا کلیک نمی‌شود به چندین عامل بستگی دارد از جمله بودجه در نظرگرفته توسط شما در مقایسه با بودجه سایر تبلیغ کنندگان که با همان عبارت در حال رقابت با شما هستند.با بای ادورد همراه باشید.

همچنین خطاهای دیگری نیز میتواند شامل آن باشد از جمله محدویت های اعمال شده توسط شما یا گوگل در برخی مناطق جغرافیایی یا محدودیت های سنی، یا محدودیت های زمانبندی.  بهترین راه برای متوجه شدنِ نمایش یا عدم نمایش تبلیغ شما در گوگل ادوردز به کاربران و مشتریان شما ابتدا جستجو توسط شما و بعد جستجو از طریق google ad preview tool و یا در نهایت آمار کمپین ایجاد شده در گوگل ادوردز است. به منظور رفع مشکل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادز با ما همراه باشید.

  • مکان های تبلیغاتی:

ممکن است محل نمایش تبلیغ شما با انتظاری که دارید متفاوت باشد و حتی به جای اینکه تبلیغ شما در صفحه 1 و بالا نمایش داده شود در صفحات دیگر و حتی پایین صفحه نتایج گوگل نمایش داده شود. اگر می خواهید جایگاه نمایش تبلیغتان را مشاهده کنید و یا اینکه بررسی کنید که این عبارت برای کاربران یا مشتریان هدف نمایش داده می شود یا خیر بهتر است ابتدا از ابزار ad preview برای جست و جو در محل یا شهر یا کشور مورد نظری که هدف قرار دادید استفاده کنید و پیش نمایشی از سایت های تبلیغاتی را مشاهده کنید و اطلاعات بیشتری در مورد مکان نمایش تبلیغات تان کسب کنید آموزش کار با ابزار google ad preview را مطالعه کنید.

تبلیغ متوقف شده یا غیر فعال شده:

اطمینان حاصل کنید که تبلیغ شما در بخش ads group فعال است و از بخش status وضعیت تبلیغ را مشاهده کنید که به صورت approved  میباشد یا خیر. اگر به هر دلیلی تبلیغ شما به حالت under reviews یا disapproved باشد، تبلیغ شما به نمایش در نخواهد آمد. برای اطلاعات بیشتر، آموزش رفع مشکل disapproved یا under reviews شدن در گوگل ادز را مطالعه کنید.

  • جست و جو بیش از حد:

اگر چندین و چند بار کلید واژه های تبلیغاتی خود را در صفحه اصلی google جست و جو کنید اما روی تبلیغ تان کلیکی نکنید ممکن است بعد از مدتی تبلیغتان نمایش داده نشود دقت کنید با احتمال بالا فقط برای شخص شما این تبلیغ را نمایش داده نخواهد.

دلیل این امر این است که گوگل به تعداد دفعات سرچ و همچنین مشخصات سیستم شما حساس هست، اگر تعداد دفعات سرچ شما از مقدار مشخصی بیشتر باشد بدون اینکه روی تبلیغتان کلیک کنید، یا حتی بیش از حد کلیک کنید تبلیغ شما در سیستم شما کمتر نمایش داده خواهد شد به دو دلیل، اول اینکه گوگل تصور میکند شما علاقه ای به تبلیغات ندارید، دوم اینکه گوگل تصور میکند شما رقیب هستید و قصد سرچ بیهوده و یا کلیک بیهوده روی رقیب دارید. به همنین دلیل ابزارad preview  گوگل گزینه خوبی برای شما می باشد تا توسط آن وضعیت نمایش یا عدم نمایش تبلیغتان در گوگل را بررسی کنید.

  • مشکلات مربوط به پرداخت و صورتحساب:

روی آیکون “Billing & payments” کلیک کنید. تا خطا های مربوط به پرداخت و صورت حساب را که باعث شده تا تبلیغات شما متوقف شود را چک کنید. به عنوان مثال در صورتی که موجدی کارت اعتباری شما کاهش یافته یا منقضی شده، یا اعتبار شارژ شده اکانت شما تمام شده است و یا از آخرین پرداخت خود استفاده کرده اید، تبلیغ شما نمایش داده نمی شود.

بودجه کاهش یافته یا محدود شده:

شما برای هر کمپین خود یک بودجه روزانه در نظر می گیرید، با به پایان رسیدن میزان اعتبار روزانه تبلیغ، تبلیغ شما بدون اینکه متوقف یا pause شود، از حالت نمایش در خواهد آمد.

هزینه واقعی شما ممکن است هر روز متفاوت باشد، و ممکن است روز هایی باشد که بودجه کمتری از شما دریافت شود و گاهی ممکن است بودجه ای که برای یک روز تعیین کرده اید بیشتر باشد در این صورت دیگر تبلیغ شما تا پایان همان روز دیگر نمایش داده نمی شود مگر اینکه بودجه روزانه را افزایش دهید.

  • تبلیغ در حالت تحت بررسی یا تایید نشده با خطای Ad under review or disapproved

همانطور که پیش تر توضیح داده شد، ممکن است تبلیغات شما رد شده باشد که در این صورت تبلیغ شما نمایش داده نخواهد شد. بنابراین پیغامی که پس از رد شدن تبلیغ شما نمایش داده می شود را بررسی کنید، که ممکن است اطلاعات کوتاهی در مورد نحوه حل مشکل در آگاهی به شما داده شود. این پیغام به صورت شرح کامل به آدرس ایمیلی که تبلیغ شما به آن داده شده است ارسال خواهد شد که می تواند به شما کمک کند تا مشکل را رفع کنید. لیست کامل خطاهای رایج گوگل ادز را در این مقاله مطالعه کنید

مشکل under review شدن گوگل ادز

  • رقابت بین رقبا Bidding

آگهی گوگل به مانند یک مناقصه یا تبلیغات است، شما هرچه بیشتر به گوگل پول پرداخت کنید، تبلیغات شما قشنگ تر و شیک تر در بالای گوگل نمایش داده می شود! در مناقصه هزینه بیشتری به ازای هر کلیک به گوگل با سایر رقبا مقایسه می شود و هرکسی که پول بیشتری خرج کند، تبلیغ او در مکان بهتری به نمایش در خواهد آمد.

منبع:

https://support.google.com/google-ads/answer/9208915?hl=en

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tags: , , , ,