مزایای تبلیغات در گوگل ادوردز
مزایای تبلیغات در گوگل ادوردز
نوامبر 16, 2020
چگونه از گوگل ادوردز استفاده کنیم
چگونه از گوگل ادوردز استفاده کنیم
نوامبر 20, 2020

دلایل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز

رازهایی که باید در مورد گوگل ادوردز بدانید

دلایل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز

دلایل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز: گوگل برای حفظ اعتماد کاربران خود، اکانت‌هایی که فعالیت‌های مغایر با قوانین گوگل دارند را ساسپند می‌کند. در واقع تلاش گوگل برای حفظ اکوسیستم تبلیغاتی سالم و پایدار باعث می‌شود تا اکانت‌هایی که فعالیت‌های تبلیغاتی مشکوکی دارند، ساسپند شوند. در ادامه سعی کرده‌ایم به سوالات متداولی که درباره ساسپند شدن اکانت گوگل ادز است، پاسخ دهیم.

خط مشی ها و قوانین Google Ads به ایجاد یک تجربه ایمن و خوب برای کاربران و تبلیغ کنندگان کمک می‌کند. در صورت مشاهده نقض خط مشی ها یا شرایط و قوانین استفاده از گوگل ادز، ممکن است اکانت اختصاصی گوگل ادز کاربری ساسپند شود.

 

دلایل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز

 

در صورت مشاهده تخلف جدی (که در ادامه درباره آن توضیح می‌دهیم) اکانت گوگل ادز شما بلافاصله و بدون اخطار قبلی ساسپند می‌شود. برای سایر تخلفاتی که می‌توانند منجر به ساسپند اکانت شوند، موارد نقض شده به عنوان هشدار برای کاربران ارسال می‌شود تا اقدامات اصلاحی از سوی کاربران صورت بگیرد. این اعلان‌ها حداقل ۷ روز قبل از ساسپند شدن اکانت گوگل ادز ارسال می شود.

 

بیشتر بخوانید: مزایای تبلیغات در گوگل ادوردز

 

کدام تخلفات باعث ساسپند سریع اکانت گوگل ادز می‌شوند؟

زمانی که گوگل نقض فاحش خط مشی های Google Ads را تخلف بسیار جدی وغیرقانونی تشخیص دهد که می‌تواند به کاربران یا اکوسیستم تبلیغات دیجیتال آسیب جدی برساند، اکانت مربوطه را بدون اعلام قبلی ساسپند می‌کند.

تخلفات جدی شامل مواردی می‌شود که به صورت کلی کسب و کار تبلیغ کننده مغایر با خط مشی‌های Google Ads باشد یا تبلیغاتی که نمایش آن باعث آسیب به کاربران می‌شود. به همین دلیل گوگل بدون اعلام قبلی و به محض شناسایی فعالیت غیرقانونی و آسیب‌زا، آن اکانت تبلیغاتی را ساسپند می‌کند.

 

Google Ads چگونه تخلف از قوانین را تشخیص می‌دهد؟

گوگل برای تشخیص نقض قوانین از بررسی‌های خودکار و انسانی استفاده می‌کند. گوگل اطلاعاتی از منابع مختلف، اعم از متن آگهی‌ها، ماهیت کلمات کلیدی، محتوای سایت، شکایات کاربران، بررسی های مشتریان، هشدارها و احکام نظارتی را بررسی می‌کند.

دلایل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز

بیشتر بخوانید: تاثیر تبلیغات در گوگل بر سئو

در صورت کشف یک تخلف جدی چه اتفاقی می افتد؟

اگر گوگل تخلف فاحشی را در اکانت تبلیغاتی شما مشاهده کند، حساب Google Ads شما را بلافاصله و بدون اخطار قبلی ساسپند می‌کند. در این صورت شما مجاز به تبلیغ مجدد با با اکانت دیگری نیز نخواهید بود.

 

نقض کدام قوانین شامل تخلفات جدی (فاحش) می‌شود؟

Circumventing systems – سوء استفاده از شبکه تبلیغاتی، انتشار بدافزار، عدم شفافیت درباره محصولات و خدمات، تبلیغات ناعادلانه از طریق گوگل ادز (تبلیغ یک محتوا یا یک سایت در چندین اکانت) و فریب کاربران.

Counterfeit – ارایه کالاهای تقلبی و سوء استفاده از نام برندهای مطرح.

Promotion of unauthorized pharmacies – تبلیغات داروها و داروخانه‌های غیرمجاز.

Unacceptable business practices – کلاهبرداری با پنهان کردن اطلاعات، یا ارایه اطلاعات اشتباه و فیشینگ.

Trade Sanctions violation – نقض تحریم‌های تجاری و تبلیغات برای شرکت‌هایی که توسط ایالات متحده امریکا تحریم شده‌اند یا در مناطق تحریم شده فعالیت می‌کنند.

آیا قوانین دیگری وجود دارد که نقض آنها منجر به تعلیق حساب شود؟

بلی. نقض یک از قوانین استفاده از خدمات Google Ads می تواند منجر به ساسپند شدن اکانت شود. اگر یک تبلیغ کننده قوانین تبلیغات در گوگل Google Ads را نقض کند، اخطاری درباره موارد نقض شده و توضیحاتی درباره اقدامات موثر برای عدم نقض قوانین دریافت می‌کند.

پس از ارسال اخطار، به تبلیغ دهنده فرصتی داده می شود تا تخلف را برطرف کند یا اگر فکر می‌کند قوانین را نقض نکرده، توضیحات خود را در این باره به گوگل ارایه دهد. کاربر حداقل ۷ روز برای رفع مشکل یا ارایه توضیحات قانع کننده فرصت دارد.

 

آیا نقض مکرر یک بند از قوانین گوگل ادز می تواند منجر به ساسپند اکانت شود؟

بلی. نقض مکرر هر کدام از قوانین استفاده از Google Ads می تواند منجر به ساسپند اکانت ادوردز شود. اگر یک تبلیغ کننده به طور مکرر خط مشی تبلیغات Google Ads را نقض کند، درباره ماهیت تخلفات و اقدامات اصلاحی اخطار دریافت می‌کند. پس از آن کاربر حداقل ۷ روز فرصت دارد تا تبلیغات خود را بر اساس قوانین گوگل ادز تغییر دهد یا توضیحات قانع‌کننده‌ای را ارایه کند.

 

آیا به جز نقض قوانین دلایل دیگری نیز می‌تواند باعث ساسپند شدن اکانت گوگل ادز شود؟

بلی. مواردی مانند مشکل پرداخت، سوء استفاده از پروموشن‌های تبلیغاتی، نرسیدن به سن قانونی برای تبلیغات (در کشورهای مختلف بین ۱۳ تا ۱۶ سال متغیر است) و دسترسی ناایمن به حساب کاربری (ساسپند موقت) می‌توانند باعث ساسپند شدن اکانت گوگل ادز شوند.

دلایل ساسپند شدن اکانت گوگل ادز

بیشتر بخوانید: آیا تبلیغات در گوگل ادوردز تاثیرگذار است؟

تبلیغ‌کنندگان چگونه از ساسپند شدن اکانت خود مطلع می‌شوند؟

آگهی دهنده هایی که حساب گوگل ادز آنها ساسپند شده باشد، در داخل اکانت خود اطلاعیه ساسپند شدن را مشاهده می‌کنند، همچنین پس از ساسپند شدن اکانت ایمیلی با این مضمون دریافت می‌کنند که در آن علت ساسپند شدن اکانت توضیح داده می‌شود. همچنین در اعلان داخل اکانت (که معمولا نواری قرمز یا زردرنگ در بالای صفحه است) و در ایمیل ارسال شده نحوه درخواست بررسی مجدد و ارایه اطلاعات مورد نیاز توضیح داده می‌شود.

 

آیا می‌توانیم برای اکانت ساسپند شده درخواست بررسی مجدد ارسال کنیم؟

بلی. اگر فکر می‌کنید خطایی رخ داده است و اکانت شما به اشتباه ساسپند شده است و قوانین گوگل را نقض نکرده اید، می‌توانید درخواست بررسی مجدد برای گوگل ارسال کنید. فقط در شرایط خاصی اکانت‌های ساسپند شده بازگردانی می‌شوند.

 

 

آیا تبلیغ کننده‌ای که اکانتش ساسپند شده است می‌تواند اکانت دیگری ایجاد کند؟

خیر. اکانت‌های مرتبط با اکانت‌های ساسپند شده (به عنوان مثال اکانت‌هایی هایی که از همان ایمیل یا روش پرداخت استفاده می‌کنند، یا حساب های مرتبط با همان اکانت منیجر) ساسپند می‌شوند.

 

آیا تبلیغ کننده می‌تواند به حساب‌های ساسپند شده خود دسترسی داشته باشد؟

امکان اجرای هیچ تبلیغاتی بر روی اکانت‌های ساسپند شده وجود ندارد، با این حال تبلیغ کنندگان همچنان می توانند به اکانت‌های ساسپند شده خود و گزارش‌های مرتبط دسترسی داشته باشند.

 

برای اکانت‌های ساسپند شده چگونه می‌توانیم درخواست ریفاند ارسال کنیم؟

اگر حساب شما در وضعیت ساسپند باشد و شرایط ریفاند را داشته باشید، می‌توانید حساب خود را کنسل کرده و باقی‌مانده اعتبار موجود در اکانت‌تان را دریافت کنید. امکان ریفاند برای اکانت‌هایی که به دلیل مشکلات تحریمی ساسپند می‌شوند و خطای (payment) دارند،‌ وجود ندارد.

 

ریفاند اکانت‌های کنسل شده چقدر طول می‌کشد؟
ریفاند اکانت‌های گوگل ادز معمولا بین ۲ هفته تا یک ماه طول می‌کشد و در صورت ریفاند اعتبار باقی‌مانده Billing & payments صفر می‌شود.

 

در صورتی که قوانین گوگل ادز را نقض نکرده باشید ولی اکانت گوگل ادز تان ساسپند شده باشد، برای رفع ساسپند اکانت‌تان درخواست ارسال می‌کنیم. رفع ساسپند اکانت معمولا بین ۲ روز تا ۲ هفته طول می‌کشد.

اکانت‌هایی گوگل ادزی که بای ادورد برای مشتریان خود ایجاد می‌کنند، به صورت پرداخت ماهانه (monthly payment) هستند و در صورتی که اکانت شما به هر دلیلی ساسپند شود، باقیمانده اعتبار اکانت‌تان به حساب تان برگشت داده می‌شود. (این مورد شامل اکانت‌های استاندارد نمی‌شود.) برای ساخت اکانت گوگل ادز کلیک کنید.

دیدگاه ها بسته شده است

Tags: , , , , ,