آموزش کسب رتبه اول گوگل
رتبه اول گوگل را بدست آورید!
آگوست 11, 2020
landing page چیست
صفحه فرود یا لندیگ پیج چیست؟
آگوست 23, 2020

تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی

تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟  تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟ تبلیغات درگوگل به عنوان یک غول تبلیغاتی در سال های گذشته پیشرفت زیادی داشته در واقع بیش از 90 درصد کل درآمد های گوگل از طریق تبلیغات در گوگل بدست می آید. این درآمد ها را گوگل بیشتر از فروشگاه های کوچکی بدست می آورد که تعدادشان در جهان کم نیست! دسترسی به اکانت تبلیغاتی در گوگل آسان است و به راحتی می توانید از یکی از شرکت های واسطه اکانت گوگل ادوردز را تهیه کنید. اما چند حقیقت وجود دارد که ممکن است در حوزه فعالیت کاری شما این نوع تبلیغات سودی برایتان نداشته باشد.در ادامه به چند عامل مهم که می تواند منجر به ضرر شما در تبلیغات شود اشاره خواهد شد:

یکی از دلایل اصلی می تواند منجر به ضرر شما در تبلیغات شود سود خالصی است که از محصول بدست می آورید. برای مثال شما محصولی می فروشید سود خالص آن برای هر محصول 4 دلار می باشد اما هزینه ای که بابت هر کلیک می بپردازید 0.5 می باشد. اگر در 8 کلیک انجام شده نتوانید محصول را بفروشید شما ضرر خواهید کرد! پس برای فروش این نوع محصولات امکان تبلیغات در گوگل وجود ندارد.

در این مورد به مقدار سود متوسط شما بستیگی دارد اگر محصولی را ارائه می دهید حاشیه سود پایینی دارد به نظر ما در این راه قدم برندارید بهتر است. اما اگر از حاشیه سود بالایی برای فروش یک محصول بهرمند می شوید این راه به خوبی می تواند درآمد قابل توجه ای برای شما کسب کند.

مورد های اشاره شده در بالا بسیار در سود کسب و کار مهم هستند اگر موارد بالا توجه نشوند مطئمنا نتیجه مطلوبی از تبلغیات نمی گیرید.

تبلیغات در گوگل رقابتی است

تبلیغات در گوگل رقابتی است

در طول سال ها به دلیل افزایش رقابت و محبوبیت هزینه هر کلیک نیز افزایش چشمگیری داشته و امروزه باید خیلی هوشمندانه عمل کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از تبلیغات دریافت کنید. در طول این سال ها صاحبان کسب و کار ها آموختند چه اقداماتی به سود و چه اقداماتی به ضررشان در تبلیغات می شود و همین خود دلیل برا هوشمندانه عمل کردن شما نسبت به سایر رقبا می باشد. بنابراین اگر می خواهید در تبلیغات موفق به سود شوید باید مدام تلاش کنید تا بهینه ترین حالت ممکن از استراتژی را برای تبلیغات خود استفاده کنید. برای اینکه بتوانید با فروشگاه های بزرگ رقابت کنید بهتر است در اوایل فعالیت خود کمی محتاط عمل کنید به خوبی کلمات کلیدی که منجر به خرید می شوند را بشناسید. از قدم های کوچک گام بردارید و هرگز در اوایل فعالیت تان سعی نکنید با فروشگاهای بزرگ به رقابت بپردازید زیرا آنها از منابع مالی زیادی برخودار هستند. همیشه سعی کنید خدماتی ارائه دهید که رقبا یا فروشگاه های بزرگ آن ارائه نمی دهند.

ما مقالات زیادی در این خصوص نوشتیم می تواند به شما در این زمینه کمک کند پیشنهاد می کنیم مقاله 8 نکته تبلیغ گوگل ادورد خیلی خوب! را مطالعه کنید.


 

برای رسیدن به یک سود مطمئن اقدامات زیر را فراموش نکنید

در ادامه نکاتی که باعث می شود بیشترین سود را از تبلیغات در گوگل داشته باشید آورده شده است. گاهی با هزینه کردن مقدار زیادی از سرمایه خود بازخورد مفیدی از تبلیغات دریافت نخواهید کرد این به معنی عدم مفید بودن تبلیغ گوگل نیست، پارامترهای زیادی به منظور عدم موفقیت تبلیغات در کسب و کار شما باید بررسی شود شما می توانید این مهم را به کارشناسان بای ادورد بسپارید. در ادامه برخی نکاتی که نیاز است که بعد از یک شکست و یا قبل از شروع یک استراتژی تبلیغ به آن ها توجه کنید آورده شده است. این نکات را مطالعه کرده و یک به یک در کمپین تبلیغاتی خود پیاده سازی کنید.

 

 • از قدم های کوچک شروع کنید
 • هوشمندانه عمل کنید
 • از متخصصان در این حوزه کمک بگیرید
 • تنظیمات پیشفرض ساخت کمپین
 • نمایش تبلیغات در نتایج جستجو گوگل با نمایش در رسانه های گوگل
 • کلمات کلیدی مناسب

کسب سود با تبلیغات در گوگل

از قدم های کوچک شروع کنید

برای مثال شما 20 نوع کالا مختلف در سایت تان برای فروش دارید برای شروع همه 20 مورد را در سایت قرار ندهید. کم کم تعدادشان را برای تبلیغات زیاد کنید تا متوجه شوید کدام محصول بهینه تر و سود بیشتری برای شما دارد.

 • هوشمندانه عمل کنید

شاید یادگیری چیز های جدید برای شما زمانبر باشد اما این فقط شما نیستید که قدم های جدید برمی دارید. بهترین راه برای یادگیری تمامی استراتژی ها بهتر است تست کنید و گاهی ریسک کنید شما فقط با امتحان کردن استراتژی و ریسک کردن در اوایل می توانید متوجه شوید کدام حالت بهتر می تواند نتیجه دلخواهتان را بدست بیاورد.

همیشه سعی کنید مقالات و فیلم های رایگان برای بالا بردن سطح علم و تجربه استفاده کنید. علاوه بر مقالات در سطح اینترنت شما می توانید روش های ساختار یافته تری را برای یاد گیری انتخاب کنید، مجموعه هایی وجود دارندکه دوره های تبلیغاتی از جمله گوگل را در اختیار شما قرار می دهند.

 • از متخصصان در این حوزه کمک بگیرید

شما می توانید از افرادی که تمام وقت و درآمدشان را در تبلیغات در گوگل گذاشته اند کمک بگیرید آن ها با تجربه ای که در اختیار شما قرار می دهند می توانند کمک خوبی به شما کنند. اگر آنها بتوانند تجربه خود را در اختیار شما قرار دهند، مطمئنا مسیر پیشرفت شما سریعتر خواهد شد و نتیجه سودتان را خیلی زودتر مشاهده خواهید کرد.

دقت کنید اگر در باره حوزه فعالیتی که می خواهید تبلیغات کنید اطلاعات کافی از رقیب ها و کلید واژه هایِ محبوب که منجر به خرید می شوند، آگاهی لازم را نداشته باشید، در ادامه روند فعالیت تان ضرر خواهید کرد. همچنین باید از کمپین ساخته شده به خوبی مدیریت کنید اگر برای کمپین وقتی نگذارید تمامی تلاش ها و هزینه هایی که کرده اید بی نتیجه خواهد بود.

 • تنظیمات پیشفرض ساخت کمپین

یکی دیگر از مهمترین استراتژی ها آگاهی کامل از ساخت یک کمپین می باشد

اگر شما از یکایک تنظیمات با خبر نباشید ممکن است آن کمپین به ضرر شما تمام شود. یکی از آن تنظیمات پیشفرض فعال بودن تیک display Network می باشد. این گزینه در صورت فعال بودن تبلیغات شما را در سایر خدمات گوگل مانند برنامه و بازی ها گوشی های اندرویدی، یوتیوب و… نمایش دهد.

 • نمایش تبلیغات در نتایج جستجو گوگل با نمایش در رسانه های گوگل

اکثر تبلیغ کنندگان تمایل بیشتری دارند تبلیغشان فقط در  نتایج جستجو گوگل به نمایش در بیاید دلیل آن هم مشخص است وقتی کاربری در گوگل جستجویی انجام می دهد به آن خدمات یا آن کالا نیاز دارد اما در بخش Display Network  اینطور نیست تبلیغات بدون هدف و بدون ایکه آن کاربر خودش تمایل به دیدن آن تبلیغ داشته باشد در تماشا ویدیو یا اجرا بازی در گوشی ها  بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد بدون آن که کاربر به آن خدماتی درحال تبلیغ است نیازی داشته باشد. شما اگر در هنگام ساخت کمپین به این گزینه دقت نکنید و فعال باشد تبلیغ شما بدون آگاهی شما در سایر خدمات گوگل به نمایش در خواهد آمد.

برای غیر فعال کردن این گزینه مطابق تصویر تیک Display Network  را بردارید.

 • کلمات کلیدی مناسب

یکی از مهمترین استراتژی ها در کمپین تبلیغاتی استفاده درست از کلمات کلیدی است برای این منظور می توانید آموزش مربوط به انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادوردز را مطالعه کنید

تبلیغات گوگل اغلب حاصل تبدیل کلمات کلیدی هستندتبلیغ کنندگان می خواهند با  آن عبارت سرچ شده در نتایج گوگل سایتشان وجود داشته باشد. اما خود کلمات کلیدی یک سری فاکتور هایی دارند که اگر رعایت نشوند سایت شما با انبوهی از کلمات کلیک می شود که هیچ ارتباطی با حوزه فعالیتی شما ندارند ما در مقاله انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادوردز توضیحات کاملی در این باره دادیم

 

چگونه در تبلیغات موفق باشیم؟

مهم است بدانید برای کسب موفقیت در تبلیغات در گوگل مشکلاتی وجود دارد اگر در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید یا از ابزار هایی که گوگل در اختیارتان قرار می دهد به درستی استفاده نکنید ممکن است هزینه ای که بابت تبلیغات می کنید برایتان سودی نداشته باشد. اما در مقابل اگر تجربه کافی کسب کنید و همچنین صبور باشید و بتوانید یک به یک آزمون خطا هایی که منجر به خرید نمی شوند را از بین ببرید به یک فروشگاه قدرتمند در این روش تبلیغاتی تبدیل خواهید شد.

تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

گاهی صاحیان کسب و کار تمایل زیادی به تبلیغات در گوگل نشان نمی دهند

سایت بای ادورد زیرمجموعه شرکت هوشمند افزار کاسپین به عنوان عضوی فعال در زمینه تبلغیات در گوگل می باشد و همواره شرکت هایی که از طریق شرکت ما اقدام به طراحی سایت می کنند تمایل خود را برای رشد کسب و کار و فروش بیشتر از روش تبلیغات در موتور جستجو و همچنین در کنار تبلیغات تلاش می کنند تا در سئو نیز بتوانند فعالیت کنند. اما برخی شرکت ها هستند تمایلی به تبلیغات ندارند و از اینکه بخواهند هزینه کنند گاها ترس دارند. ما در این مقاله سعی می کنیم برخی فعالیت ها که ممکن است تبلیغات به نفع آن ها نباشد را بازگو کنیم تا سایر شرکت ها اگر تمایل دارند سود خود را افزایش دهند تردیدی نداشته باشند.

شرکت های که درآمدشان فقط از ترافیک رایگان است

این دلیل یکی از مهم ترین دلایل برای استفاده نکردن از تبلیغات در گوگل است. به دلیل هزینه های گزافی که بابت کلیک های بالا در این نوع فعالیت ها باید پرداخت شود ما هرگز برای این نوع فعالیت ها تبلیغات در گوگل را پیشنهاد نمی کنیم. این نوع فعالیت ها فقط از طریق بهینه سازی محتو و لینک سازی و… که همگی در سئو سایت نقش دارند باید تلاش کنند تا بتوانند نتیجه مناسب را دریافت کنید.

هزینه تبلیغات در گوگل گاهاً گران است

تا حدودی این نظر قابل قبول است یکی از دلایلی که کسب و کار ها به سمت تبلیغات در گوگل هدایت نمی شوند هزینه گران برخی کسب و کاها می باشد. گاها ممکن است هزینه یک کلیک بین 3 تا 5 دلار یا حتی بیشتر نیز باشد. با این حال نباید به این دلیل از تبلیغات چشم پوشی کنید شما نباید تبلیغات را به چشم هزینه ای که از دست می رود نگاه کنید باید به این چشم نگاه کنید من در این ماه این اندازه دلار هزینه کردم و چقدر از این هزینه از دست رفته تبدیل به درآمد شده است و مهمتر از این باید صبر تان را زیاد کنید شاید در اوایل گاها ضرر کنید اما اگر در بلند مدت به این قضیه نگاه کنید و اگر خدمات خوبی ارائه دهید کاربری که قبلا از شما خرید داشته مجدد خرید کند.

برخی کسب و کارها تبلیغ کرده اند اما نتیجه مطلوبی نگرفته اند

اگر شما قبلا تبلیغی در گوگل انجام دادید ولی نتیجه قابل قبولی نگرفته اید به دلایل مختلفی بستگی دارد. اصلی ترین دلیل آن ساخت کمپین تبلیغاتی شما است. اگر کمپینی را که قبلا ساخته اید آشنایی کامل از اضافه کردن کلید واژه ها و یا استراتژی ها و… نداشته باشید و هیچ دانشی از ابزار های گوگل ادوردز نداشته باشید. ممکن است هرچه در این را سرمایه گذاری کرده اید را از دست دهید.

ما پیشنهاد می کنیم اگر در کمپینی که قبلا ساختید ضرر کرده اید یک بار بخشkeywords را مشاهده کنید و همچنین بخش search term  را حتما ببینید زیرا در اینجا لیست تمامی کلمات کلیدی کاربران جستو جو کرده اند را مشاهده خواهید کرد. شما ممکن است برخی کلمات کلیدی را به صورت Broad Match  قرار داده باشید اگر کلمات کلیدی شما به صورت Broad match باشد گستره بیشتری از آن کلمه مورد نظر شما در جستجو گوگل به نمایش در خواهد آمد. و بهتر است این بخش به خوبی مدیریت شود

برخی از دلایلی که ممکن است تبلیغ در گوگل نتایج مطلوبی برای شما نداشته باشد

قیمت محصول شما با سایر رقبا بیشتر یا خیلی بیشتر می باشد.

اگر رقیب های شما محصولی را با قیمت کمتر و یا حتی ارسال رایگان می فرستند و پشتیبانی قوی وفعالی دارند اما شما نمی توانید همچین خدماتی را ارائه دهید مطمئنا محصول شما فروش نخواهد داشت.

طراحی سایت شما جذاب نیست

فرض کنید شما وارد یک مغازه ای شده اید  با بهترین برند های موجود در بازار و قیمت کمتر با سایر مغازه دار ها اما ظاهر و دکور مغازه شما زیبا نیست و همه چیز بدون هیچ Categories مناسبی در قفسه های مغازه قرار دارند. شما وقتی مغازه را میبینید بی نظم و ظاهر خوبی ندارد مطمئنا از مغازه خارج می شوید. این موضوع در طراحی سایت هم به همین شکل می باشد اگر طراحی سایت شما مناسب نباشد و مانند سایر سایت ها ظاهر کاربرپسند نداشته باشید مطمئنا کاربر به محض آمدن در سایت بدون اینکه حتی محصول شما را مشاهده کند صفحه سایت شما را خواهد بست و اینجا شما بابت این کاربر به ازای کلیکی که شده هزینه پرداخت کرده اید و به نتیجه ای نرسیده طراحی صفحه فرود یا لندیگ پیج نقش مهمی در جذب کاربر خواهد داشت

بودجه شما به اندازه رقیب های شما مناسب نیست

گوگل ادوردز بین سایت های تبلیغ کننده بر اساس فاکتور های مشخص، تبلیغی را در یک جستجو در جایگاه مشخصی نشان می دهد. برای مثال تبلیغی بیشتر و در جایگاه بهتری  به نمایش در خواهد آمد که هزینه آن بیشتر و quality score  آن بهتر باشد. اگر رقیبتان یک کلمه کلیدی را با هزینه خیلی بیشتری نسبت به شما در گوگل مشخص کند آن رقیب بیشتر از شما کلیک خواهد شد و حال اگر حاشیه سود او نیز از شما بیشتر باشد به مرور شما را از دور رقابت حذف خواهد کرد و دیگر تبلیغ شما به دلایلی که در بالا به آن اشاره شد به نمایش در نخواهد آمد و فقط برخی کلمات کلیدی که برای رقیبان آنقدر مهم نیست سایت شما به نمایش در می آید.

به طور کلی می توان گفت صاحبان کسب و کار و مشاغلی که از سود کمی برای خدمات دریافت می کنند کسب درآمد از تبلیغات یا خیلی سخت یا زیانده می باشد. برای مسال هتل ها و تور های مسافرتی و آژانس های مسافرتی که بابت هر مشتری سود خوبی دریافت می کنند تبلیغات برای آن ها بسیار جذاب می باشد. اما برخی مشاغل مانند خرده فروشی که حاشیه سود کمی دارند این نوع تبلیغ برایشان سخت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tags: , , , , , ,