9 دلیل مهم برای استفاده از تبلیغات گوگل
9 دلیل مهم برای استفاده از تبلیغات گوگل
نوامبر 12, 2020
مزایای تبلیغات در گوگل ادوردز
مزایای تبلیغات در گوگل ادوردز
نوامبر 16, 2020

تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل

بهترین روش تبلیغاتی بدون تردید تبلیغات کلیکی گوگل است

تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل (Pay Per Click) و یا به اختصار PPC به معنا “پرداخت به ازای هر کلیک” است، روشی که گوگل برای تبلیغات بهینه و به نوعی کسب در آمد فراهم آورده است.

این مارکتینگ دیجیتالی در صنعت تبلیغات و بازاریابی به نام ها متعددی شناخته و نامیده می شود. نام هایی مانند مارکتینگ موتور جستجو (SEM  که شمال سئو نیز می شود) ، پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)، تبلیغات موتور جستجو، لیست های حمایت شده و … . این اسامی پیش از آن که شما شروع به استفاده از نام های برنامه های تبلیغاتی خاص و انواع تبلیغات مانند تبلیغات گوگل (Google Ads) که پیش تر با نام گوگل ادوردز نامیده می شد، گوگل تولید کننده لیست های تبلیغات، تبلیغات خرید گوگل و تبلیغات بینگ (Bing Ads) کنید، به کار برده می شدند.

سیستم تبلیغاتی گوگل این امکان را برای انواع تجارت ها فراهم آورد که سایت و خدمات خود را تبلیغ کنند، به این صورت که شما پس از پرداخت مبلغی، پیام، خدمات و محصولات خودتان را در صفحات برتر گوگل برای افرادی که به دنبال محصولاتی مانند محصولات شما هستند، به نمایش می گذارید. هزینه ای که شما پرداخت می کنید متناسب با کلیک های افراد بر روی آن و یا به روش هایی کمتر شایع، مانند تعداد دفعاتی که سایتتان به نمایش گذاشته می شود( CPM یا cost per mille) و یا متناسب با تماس هایی که گرفته می شود ( pay per call) تعیین می شود.

تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل امروزه در تمام جهان توسط تقریبا تمامی وب سایت ها و تجارت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این روش تبلیغات، روشی قدرتمند و مقرون به صرفه برای افزایش دیده شدن برند، افزایش ورودی به سایتتان و همچنین افزایش فروش است.

دلیل استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل

برای برخی این سوال پیش می آید “چرا باید هزینه ای برای نشان دادن سایتم در صفحه اول گوگل بپردازم هنگامی که می توانم همین کار را به طور رایگان انجام دهم؟” پاسخ این است، دستیابی به ترافیک رایگان ورودی به سایتتان به آن آسانی نیست که تصور می کنید.

الگوریتم های گوگل به نوعی طراحی شده اند که تنها به سایت هایی با کیفیت بالا همراه با رنکینگ های اورجینال و اصلی امتیازاتی را اختصاص دهند، دستیابی به چنین رنکینگ هایی بر روی کیورد هایی که مدنظر شما هستند نیازمند صرف هزینه، زمان و تلاش زیادی هستند. تلاش برای رسیدن به همچین مرحله ای قطعا ارزشش را دارد، اما آیا نمی خواهید در همین لحظه، افزایش فروش و ترافیک فوق العاده ای را به دست آورید؟

استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل معمولا روشی سریع تر است و همچنین به شما کنترل بیشتری بر روی ظاهر لیستتان در نتایج جستجوها می دهد. به عنوان مثال، اگر شما در کار خرید و فروش ملک هستید، در رقابت با رقیبانتان قطعا امتیازات بیشتری خواهید داشت اگر که علاوه بر رعایت کردن سئو سایت از تبلیغات کلیکی گوگل نیز استفاده کنید.

اگر شخصی به دنبال خرید ملک خاصی بگردد، و در رابطه با این موضوع سرچ کند قطعا به تبلیغاتی که در ابتدای صفحه قرار داده شده اند جذب می شود، زیرا این تبلیغات شامل تصاویر و اطلاعات مفید و مرتبطی مانند قیمت، اطلاعات ملک و دیگر موارد می شود.

به همین دلیل است که تبلیغات کلیکی گوگل برای جستجوی های تجاری، بسیار قدرتمند عمل می کند. وقتی تبلیغ در رابطه با فروش محصول خاصی باشد و افراد آماده خرید محصول مذکور باشند، آن ها تمامی اطلاعاتی را که این تبلیغ کلیکی می تواند فراهم آورد را می خواهند. علاوه بر این، کلیک کردن بر روی این تبلیغات آن ها را مستقیما به صفحه لندینگ می برد، جایی که بتوانند خریدشان را به راحتی انجام دهند.

استفاده از گوگل ادوردز کارآمد و موثر است زیرا وقتی شما محصولی را به فروش برسانید، سود کرده اید و هزینه ای فراتر از هزینه ای که برای تبلیغ گوگلیتان پرداخت کرده اید را به دست می آورید. قطعا این یک موقعیت برد-برد است.

دلیل استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل

مزایای تبلیغات کلیکی گوگل

از مزیت های فوق العاده استفاده از تبلیغات در گوگل و گوگل ادوردز این است که شما هزینه ای که پرداخت کرده اید تنها در صورتی از حسابتان کسر می شود که افراد بر روی تبلیغ سایتتان کلیک کنند. که البته همین هزینه هم در صورتی که سایت تجاری تان در شرایط خوبی باشد و محصولات و خدماتی که ارائه می دهید نظر مخاطب را جلب کنید، با خرید آن ها، جبران می شود.

از دیگر مزیت هایش دیده شدن تبلیغ سایتتان در بالای تمامی سایت های دیگر و ابتدای صفحه برتر گوگل است، که همین موضوع سبب زودتر دیده شدن و متقائد کردن افراد به کلیک بر روی آن می شود.

تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل

مقایسه تبلیغات کلیکی گوگل و سئو سایت

تفاوت اصلی موجود بین این دو روش بازاریابی جستجوی گوگل، هزینه و قیمتی است که برای گوگل ادوردز پرداخته می شود، در صورتی که ترافیک هدایت شده به سایت توسط سئو رایگان است. برخی فاکتور ها و موارد هستند که در قرارگیری سایت شما در صفحات برتر گوگل تاثیر گذارند مانند کلمات کلیدی و یا همان کیورد های انتخابی تان، کلیدواژه های استفاده شده در صفحات و …

همین فاکتور ها در تبلیغات کلیکی گوگل سبب قرار گیری سایتتان در بالا و پایین سایت هایی می شود که به طور ارگانیک و طبیعی به رنکینگ بالایی دست یافته اند. سایت هایی که با یک سئوی خوب به صفحه برتر گوگل راه یافته اند در وسط صفحه و سایت هایی که با کمک گوگل ادوردز به صفحه اول راه یافته اند در بالا و یا پایین صفحه همراه با یک AD در کنارشان قرار می گیرند.

شما می توانید برای طراحی سایت در رشت از سایت زارا کد دیدن کنید

 

دیدگاه ها بسته شده است

Tags: , , , ,