۵ دلیل برای سرمایه گذاری روی تبلیغات گوگل
۵ دلیل برای سرمایه گذاری روی تبلیغات گوگل
نوامبر 11, 2020
آیا تبلیغات در گوگل ادوردز تاثیرگذار است؟
آیا تبلیغات در گوگل ادوردز تاثیرگذار است؟
نوامبر 11, 2020

تاثیر تبلیغات در یوتیوب با گوگل ادودرز

تاثیر تبلیغات در یوتیوب با گوگل ادودرز

تاثیر تبلیغات در یوتیوب با گوگل ادودرز  یکی از بهترین و دقیق‌ترین گزینه‌های تبلیغات گوگل ادز محسوب می شود. البته جهت موفقیت و رسیدن به نتیجه مطلوب باید از نحوه کارکرد این سرویس به خوبی اطلاع داشت. در غیر این‌صورت ممکن است فکر کنید این نوع تبلیغ هیچ اثری برای شما ندارد. در ادامه درباره روش های هدف گذاری شبکه تبلیغات یوتیوب صحبت خواهیم کرد که با آگاهی از روش انجام این کار به نتایج مطلوب رسیده و مخاطب بیشتری جذب کنید.

گوگل ادز یکی از سرویس‌های گوگل است که در ازای دریافت هزینه‌ای، یک سایت را برای چند کلمه کلیدی مشخص، در اول لیست نتایج جستجو نمایش می دهد. البته گفتنی است که برای تبلیغات گوگل، فقط مبلغ هزینه شده را مد نظر قرار نمی‌دهد و فاکتورهای مختلفی برای این امر در نظر می‌گیرد. تعداد کلیکی که هر لینک تبلیغی دریافت می‌کند، هزینه‌ای که هر سایت بابت هر کلیک به گوگل می‌دهد، بهینه بودن تبلیغات با ماژول‌های مختلف این شبکه و … از جمله عوامل تعیین‌کننده در محل قرارگیری لینک آن سایت در نتایج هستند.

انتخاب شبکه مناسب برای هدف گذاری مکان‌ تبلیغات یوتیوب

پیش از پرداختن به گزینه‌های خاص هدفگذاری بهتر است کمی درباره اولین قدم که بسیار هم مهم است، یعنی انتخاب شبکه درست برای قرارگیری تبلیغات صحبت کنیم. در این راستا بیشتر افراد به اینکه تبلیغاتشان کجا به نمایش داده می شود و جایی که تبلیغات واقعاً به نمایش در می‌آیند، دچار ابهام می‌شوند.

تاثیر تبلیغات در یوتیوب با گوگل ادودرز

انتخاب شبکه مناسب برای هدفگذاری مکان تبلیغات بسیار مهم است چون در غیر این‌صورت ممکن است تبلیغات شما در جای نامناسب قرار بگیرند. به طور کلی تبلیغات یوتیوب در سه شبکه قرار می‌گیرند:

• نتایج جست و جوی یوتیوب (YOUTUBE SEARCH RESULTS)
• ویدئوهای یوتیوب (YOUTUBE VIDEOS)
• ویدئوهای مرتبط موجود در شبکه نمایش گوگل (Video Partners on the Display Network)

نتایج جست و جوی یوتیوب

یکی از مکان‌هایی که می‌توانید برای نمایش تبلیغات خود انتخاب کنید، نتایج جست و جوی یوتیوب است. فراموش نکنید که یوتیوب دومین موتور جست و جوی بزرگ بعد از گوگل است و ما می‌توانیم تبلیغات ویدئویی خود را در بالای صفحه نتایج یوتیوب قرار دهیم. البته این نوع گزینه را تنها برای تبلیغات نمای واقعی یا TrueView از نوع DISCOVERY می‌توانید انتخاب کنید.

تبلیغات ویدئوهای یوتیوب

آشناترین نوع قرارگیری تبلیغ در یوتیوب این مدل از تبلیغات است و به شکلی کار می کند که تبلیغ مورد نظر شما را در کانال‌ها و صفحات خاص این شبکه اجتماعی محبوب نمایش می‌دهند. این مدل از هدفگذاری را می‌شود برای قراردادن تبلیغات In-Stream و Discovery استفاده کرد.

ویدئوهای مرتبط در شبکه نمایش

اگر می‌خواهید بخش شبکه‌ای تبلیغات ویدئویی خود را گسترش دهید بهتر است این گزینه را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، تبلیغات شما در ویدئوهای مرتبط شبکه نمایش ظاهر می‌شوند. این امر سبب می‌شود دسترسی به تبلیغ شما بالا رفته و میزان بازدید آن نیز بیشتر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از گزینه علامت سوال استفاده کنید. این قسمت به شما اطلاع می‌دهد که گوگل حق دارد تبلیغات ویدئویی را در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های خاصی که جزو شبکه نمایش هستند گسترش داده و به اجرا در بیاورد.

توجه داشته باشید اگر گزینه ویدئوهای یوتیوب را غیرفعال کنید، نمی‌توانید از گزینه شبکه نمایش نیز استفاده کنید. درواقع گزینه قراردادن ویدئوهای تبلیغاتی در شبکه نمایش، زیر مجموعه گزینه ویدئوهای یوتیوب است. که با انتخاب این گزینه ویدئوهای شما همچنان در یوتیوب نمایش داده می‌شوند.

انتخاب مکان‌های خود برای هدف گذاری بهینه سازی تبلیغات یوتیوب

در قسمت تنظیمات کمپین به بخشی بروید که برای درست کردن گروه تبلیغاتی است. در اینجا گزینه‌هایی که برای هدفگذاری مکان تبلیغات یوتیوب داریم را بررسی خواهیم کرد. بیایید پیش از ساخت کمپین، یک گروه تبلیغاتی راه بیندازیم.

تاثیر تبلیغات در یوتیوب با گوگل ادودرز

برای یافتن قسمتی که می‌توانیم مکان‌ها را انتخاب کنیم، ابتدا بخش محتوا را یافته و گزینه Placements option را انتخاب کنید. این گزینه‌ها در کنار بخش کلمات کلیدی و موضوعات هستند. همانطور که گفتیم تبلیغات شما ممکن است در جاهایی بیشتر از کانال‌ها و ویدئوهای یوتیوب نشان داده شوند.

در این قسمت می‌خواهیم چند مورد از گزینه‌های قرارگیری تبلیغات را مرور کرده و چند روش را با هم ببینیم که می‌توانید از طریق سرچ کردن بفهمید چه مکان‌هایی را می‌توانید برای کمپین‌های ویدئویی خود در گوگل ادز انتخاب کنید.

قرارگیری در کانال‌های یوتیوب

اگر یک کانال یوتیوب خاص را در نظر داشته باشید می‌توانید آن را به راحتی در جست و جو بیابید. برای انجام این کار کافی است که کلمات کلیدی مورد نظر را در قسمت جست و جو تایپ کرده و از بین گزینه‌های نمایش داده شده، کانال مورد نظر را انتخاب کنید.

اگر بین نتایج نمایش داده شده بگردید، تعداد ویدئوهایی که هر کانال به اشتراک گذاشته و تعداد دنبال کنندگان آن را نیز مشاهده خواهید کرد. از این طریق می‌توانید یک دیدگاه اولیه از نوع دسترسی‌ای که این روش هدف گذاری خاص برای تبلیغات شما به ارمغان می‌آورد پیدا کنید.

تاثیر تبلیغات در یوتیوب با گوگل ادودرز

قرارگیری در ویدئوهای یوتیوب

گاهی حین بازدید از کانال‌های مختلف ممکن است متوجه شوید که تنها چند مورد از ویدئوهای آن کانال، با تبلیغات و مخاطب هدف شما مرتبط هستند. با استفاده از همان روش سرچ قبلی می‌توانید بفهمید که کدام ویدئوها با کلمات کلیدی شما مرتبط هستند. سپس می‌توانید متوجه شوید آن ویدئو در کدام کانال منتشر شده و از تعداد بازدیدهای آن مطلع شوید.

یک نکته مهم که باید بدانید این است که محتوای مربوط به بعضی زمینه‌ها به طور مداوم تغیر کرده و به روز می‌شوند. بنابراین اگر زمینه تبلیغاتی شما هم از این دسته است شاید مجبور باشید به نسبت دیگران برای یافتن ویدئوهای بادوام، بیشتر تحقیق و بررسی کنید.

قراردادن تبلیغات در صف فیلم

این گزینه از هدف گذاری، گزینه جدیدی است. صف‌های ویدئویی تاکنون ۱۳۷ گزینه مختلف دارند که می‌توانید جهت هدف گذاری تبلیغات ویدئویی خود انتخاب کنید. نام این روش هدفگذاری خود گویا است و به خاطر تمام تماشاگران یوتیوبی به وجود آمده که به دستگاه‌های تلویزیون منتقل شده‌اند و ترجیح داده‌اند یوتیوب را از این روش مشاهده کنند.

حال برویم سراغ گزینه‌های مختلف این مورد که بیان شد. اولین گزینه‌ای که در این قسمت می‌شود انتخاب کرد، محتوای محبوب در سراسر جهان است. اگر می‌خواهید از برندهای جهانی آگاه شوید و تبلیغات شما در ویدئوهای ترند یوتیوب قرار بگیرند می‌توانید این گزینه را به کمپین‌های ویدئویی خود اضافه کنید.

علاوه بر محتوای پرطرفدار می‌توانید موضوعات بسیار خاصی که بخشی از این مجموعه ویدئو هستند را مشاهده کنید و همچنین کشورهایی که این صف ها به آنها تعلق دارند را ببینید. مانند:

• کمدی
• بازی های ویدئویی
• ماشین ها
• زیبایی
• آشپزی
• موسیقی
• اسباب بازی
• گجت ها
• ورزشی
• ژانر های تلویزیونی
• و سایر موارد

قراردادن تبلیغات در وب‌سایت

در هدف گذاری وب‌سایت می‌توانید URL خاصی را تایپ کرده و همچنین برای مشاهده سایت‌هایی که جزئی از شبکه نمایش گوگل هستند از کلمات کلیدی استفاده کنید. باید این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که اینها همه وب‌سایت‌های هستند که بخشی از شبکه نمایش گوگل به شمار می‌روند.

چیزی که گوگل به شما نمی‌گوید این است که وجود یک وب‌سایت در لیست وبسایت‌های شبکه نمایش گوگل به این معنی نیست که آن وبسایت، یکی از گزینه‌های قرارگیری تبلیغات برای شما است. این یکی از مواردی است که برخی از کاربران به دلیل عدم آگاهی درباره آن، پول زیادی هدر می‌دهند.

همانطور که ممکن است در این قسمت مشاهده کنید یک توضیح کوتاه در مورد چگونگی ظاهر شدن این مکان‌ها وجود دارد، اما هنوز هم به نوعی مبهم است. اگر این کار را انجام دادید، به صفحه راهنمای Google Ads در بخش گزینه‌های هدفگذاری تبلیغات ویدئویی بروید تا جزئیات بیشتری درباره معنای این اعلان دریافت کنید.

هدف گذاری قرارگیری تبلیغ در برنامه و دسته‌بندی برنامه‌ها

یکی از امکانات دیگری که دارید، این است که می‌توانید با سرچ کردن، برنامه‌های کاربردی‌ای که ممکن است بخواهید تبلیغ خود را در آنها قرار دهید، مشاهده کنید. می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه پلی استور هر برنامه مراجعه کرده و نقدها و نظرات دیگران در مورد آن را بخوانید. این کار به شما کمک می‌کند که انتخاب کنید آن برنامه ارزش قراردادن تبلیغ را دارد یا نه. آخرین گزینه موجود، دسته‌بندی برنامه‌ها است.

در کل ۱۴۱ دسته‌بندی وجود دارد. دسته‌بندی برنامه‌ها درواقع سطوح بالاتر خود برنامه‌ها هستند که شامل گزینه‌های بیشتری برای قرارگیری تبلیغ می‌شوند. به عنوان مثال اگر تبلیغ شما در حوزه بیسبال باشد، نزدیک‌ترین دسته‌بندی به آن، ورزش‌های کلی است. همانطور که در این مثال نیز قابل تشخیص است، این روش گزینه‌های بسیار زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد. این دسته‌بندی‌ها می‌توانند برای گسترش دسترسی دیگران به تبلیغات شما بسیار سودمند باشند.

تاثیر تبلیغات در یوتیوب با گوگل ادودرز

ورود به چندین مکان تبلیغات یوتیوب در یک مرحله

ممکن است قبل از اینکه حتی شروع به ایجاد کمپین کنید، تحقیقات خود را انجام داده و کانال‌ها و فیلم‌ها و گزینه‌های خاص دیگری را که می‌خواهید تبلیغات شما با حداکثر سودآوری در آنها به نمایش در بیایند را انتخاب کرده باشید.

هنگامی که گزینه‌های مختلف را بررسی و موارد مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنید، دقت کنید که URL هریک را برای خود ذخیره داشته باشید. در این حالت هر زمان که تصمیم به ایجاد گروه تبلیغاتی بگیرید، افزودن آنها به گروه بسیار ساده‌تر خواهد بود. برای انجام این کار باید روی گزینه (Enter multiple placements) کلیک کنید.

می‌توانید لیستی از URL های مورد علاقه خود را تهیه کرده و آنها را در فیلد مکان‌ها جاگذاری کنید و تمام این گزینه‌های جایگذاری شده را به سادگی در ستون گزینه‌های خود داشته باشید. به این شکل در عرض چند ثانیه لیستی از مکان‌هایی که می‌خواهید را در اختیار دارید و گروه تبلیغاتی خود را با سرعت بیشتری می‌سازید.

برای تصمیم‌گیری صحیح درباره هدفگذاری تبلیغی یوتیوب، اعتمادبه‌نفس خود را بالا ببرید

همانطور که می‌بینید، مهم نیست که چقدر هدف گذاری آگهی‌های Youtube خاص باشند، در پایان این گزینه‌ها کامل نیستند. نکته مهم این است که بدانید تنظیمات کمپین در جایی که تبلیغات شما واقعاً نشان داده می‌شوند، چگونه کار می‌کنند. این مورد شما را یاری می‌دهد که بفهمید چه چیزی را به عنوان اهداف قرارگیری خود انتخاب می‌کنید و اینکه آنها چگونه می‌توانند بر روی افرادی که آن تبلیغات را می‌بینند تأثیر بگذارند. همچنین اطمینان حاصل خواهید کرد که گروه یا کمپین تبلیغاتی هدفگذاری آگهی YouTube در بهترین حالت ممکن خود شروع به کار می‌کند.

هدف گذاری تبلیغات یوتیوب

یکی از گزینه‌های جذابی که سرویس گوگل ادز به مخاطبان ارائه می‌دهد، تبلیغ در یوتیوب است. همانطور که میدانید، یوتیوب دومین موتور جست و جوی بزرگ پس از گوگل است. بنابراین قراردادن تبلیغات ویدئویی در این محیط بازده بالایی برای شما به همراه خواهد داشت.

برای اینکه بهترین تأثیر را از این نوع تبلیغ دریافت کنید، باید با روش‌ها و مراحل هدفگذاری تبلیغات در یوتیوب آشنا باشید و به عبارتی باید مکان‌هایی که تبلیغات در یوتیوب به نمایش در می‌آیند را به خوبی بشناسید و بسته به نیاز خود و مخاطبی که می‌خواهید جذب کنید از آنها بهره ببرید. در صورت نیاز می توانید از صفحه راهنمای تبلیغ در یوتیوب پارس ادوردز بازدید نمائید.

از نکات مهم در هدف گذاری مکان نمایی تبلیغات یوتیوب، آشنایی با شبکه‌های تبلیغی است. نتایج جست و جوی یوتیوب و ویدئوهای یوتیوب، شبکه‌هایی هستند که تبلیغات ویدئویی در آنها به نمایش در می آیند. برای قراردادن تبلیغات خود در هریک از این مکان‌ها، باید با ویژگی‌های هر یک و میزان و کیفیت بازدیدی که به شما ارائه می‌دهند، مطلع باشید.

دیدگاه ها بسته شده است

Tags: , , ,