آموزش ساخت کمپین در گوگل ادوردز
آموزش ساخت کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز
ژوئن 8, 2020
گوگل ادوردز Google AdWords چیست
گوگل ادوردز (Google AdWords) یا گوگل ادز چیست؟
ژوئن 17, 2020

بخش overview در پنل گوگل ادوردز چیست؟

بخش overview گوگل ادوردز

بخش overview در پنل گوگل ادوردز چیست؟

 

بخش overview در پنل گوگل ادوردز چیست؟ بعد از ورود به پنل گوگل، اولین صفحه ای که با آن مواجه خواهید شد، بخش overview  است. پیشتر نحوه ساخت کمپین تبلیغاتی در گوگل ادز را آموزش دادیم، در صورتی که هنوز این آموزش را ندیده این به آن رجوع کنید در این بخش، قصد داریم بخش overview را بررسی کنیم، این بخش از منوی کناری نیز قابل دسترس است. در این بخش اطلاعاتی کلی از تبلیغی که فعال کرده اید نمایش داده می شود، این قسمت شامل اطلاعات زیاد و مفیدی است که شما می توانید برای بهبود و یا یک دید کلی از اکانت گوگل ادوردر خود داسته باشید. در این مقاله از وب سایت بای ادورد قصد داریم تا بخش overview به صورت کامل شرح داده شود.

معرفی بخش overview در پنل گوگل ادوردز:

معرفی بخش overview در پنل گوگل ادوردز:

 

در بالا و سمت راست، بخش انتخاب زمان وجود دارد که بازه زمانی نمایش گزارشات این صفحه با این زمان مشخص خواهد شد، برای مثال اگر today  انتخاب شده باشد تعداد کلیک ها و تعداد نمایش ها و سایر اطلاعات مربوط به امروز نمایش داده می شود. در زیر این بخش نیز نمودار ها بر اساس زمان مشخص شده نمایش داده خواهد شد، لیست نمودارها عبارت اند از:

 

  • نمودار خلاصه وضعیت تبلیغات

در این بخش نمودار نمای کلی نمایش کلید واژه ها و تعداد کلیک ها در طول زمانی که مشخص کرده اید را به نمایش می گذارد.

خلاصه وضعیت تبلیغات گوگل ادز

در این بخش به صورت پیشفرض چهار گزینه وجود دارد، که رنگ آبی کلیک (click) رنگ قرمز نمایش (Impressions) و دوگزینه دیگر که شامل میانگین هزینه (Avg.cpc) و هزینه کل (Cost) می باشد، البته تمام این گزینه ها قابل تغییر است یعنی در صورتی که نیاز به پارامتر دیگری دارید، می توانید از این بخش یکی از انواع دیگر متغیر ها یا پارارمتر هار را انتخاب کنید.

حال برای نمونه یکی از تبلیغاتی که از پیش ساخته شده را در این آموزش بررسی خواهیم کرد، در این کمپین زمان را روی yesterday قرار دادیم نمودار به شرح زیر است:

– تعداد کلیک که در نمودار به رنگ آبی قابل مشاهده است 44 عدد است.

– تعداد نمایش های کل واژه های جست و جو شده که با رنگ قرمز در نمودار مشخص است، 212 بوده.

– میانگین هزینه کل کیلیک های دیروز 0.18 درهم است

– هزینه کل این تبلیغ برای روز گذشته، 8 درهم می باشد.

 

  • Keywords

لیست کلیدواژه های انتخابی که قبلا در آموزش نحوه انتخاب کلیدواژه ها در گوگل ادز به آن اشاره شد، در این بخش بر اساس بیشترین کلیک از بالا به پایین به ترتیب نمایش داده می شود. برای اینکه بهتر متوجه شوید اولین کلید واژه را شرح می دهیم

همانطور که در عکس مشخص است، بیشترین جست و جو در این کمپین کلمه کلیدی “دستگاه جوجه کشی شتر مرغ” می باشد.

در قسمت Cost هزینه کلی این واژه 4 درهم است و برای این 4 درهم 20 کلیک انجام شده است. CTR یا نرخ کلیک، عبارت است از تعداد کلیک های انجام شده به نسبت نمایش ها. هرچه درصد در این بخش بالاتر برود هزینه ای که بابت کلیک انجام می دهید کمتر می شود.

Keywords ها در گوگل ادوردز

 

  • Searches

در این قسمت شما در یک نمای کلی خلاصه کلید واژه هایی که کاربران شما آن را جست و جو کرده اند را می توانید ببینید این بخش بر چند Categories دارد که به صورت پیشفرض بر روی Impressions یا تعداد نمایش ها منظم شده است، اگر Categories را بر روی click  قرار دهید به ترتیب کلید واژه هایی که بیشترین کلیک را شده نمایش می دهد.

کلمات سرچ شده در گوگل ادز

 

  • Most-shown ads

در این بخش تبلیغاتی که بیشترین ورودی گوگل را برای شما دریافت کرده است نمایش داده می شود. همانطور که میدانید شما می توانید چندین گروه تبلغیاتی بسازید و از بین آن ها گوگل به صورت هوشمندانه تبلیغی که بیشترین بازخورد را داشته بیشتر نمایش می دهد. این موضوع به شما کمک می کند متوجه شوید که چه متن تبلیغاتی جذب کاربر بیشتری برای شما داشته است.

متن تبلیغاتی در گوگل ادوردز

 

  • Devices

همانطور که از نمودار مشخص است، این قسمت از سه گزینه پیشفرض Cost  ،Impressions و click تشکیل شده است فرق این بخش با نمودار در این است که شما در اینجا می توانید دستگاه هایی که کاربران شما با ان وارد سایت شما شده اند ببینید.

در این قسمت همانطور که مشاهده می شود بیش از 93 درصد جست و جو کننده ها از دستگاه های موبایلی وارد سایت شده اند و بیش از 2 درصد آنها از تبلت ها جست و جو کرده اند و 3.8 درصد آن ها نیز با کامپیوتر جست و جو کرده اند که تقریبا همه کلیک های سایت هم از طریق موبایل بوده است.

تنظیمات دستگاه در گوگل ادز

 

  • Locations

شما در این بخش می توانید ببینید ورودی های سایت شما از کدام کشور و حتی از کدام شهر بیشتر است و روی این قسمت ها مانور بیشتری بدهید.

بخش overview در پنل گوگل ادوردز چیست؟

 

  • Demographics

در این بخش از Overview شما می توانید مشاهده کنید که کاربران و مشتریان تان در چه رده سنی هستند یا جنسیتی هستند. در این بخش بر اساس موضوع سایت تان می توانید با تجربه ای که دارید رده های سنی که فکر می کنید خرید نمی کنند را در تبلیغات خود حذف کنید.

بخش overview در پنل گوگل ادوردز چیست؟

 

  • Day and Hours

در این قسمت شما می توانید گزارش تعداد نمایش، تعداد کیلیک و یا هزینه در طول روز و ساعت را مشاهده کنید.

بخش overview در پنل گوگل ادوردز چیست؟

 

در این آموزش از وب سایت بای ادورد سعی کردیم بخشoverview  در پنل گوگل ادوردز را خدمت شما شرح دهیم. امید است این مقاله برای شما کاربران عزیز موفق بوده باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tags: , , , ,