آموزش استفاده از ابزار AD Preview and diagnosis در گوگل ادوردز
ژوئن 30, 2020
افزونه تبلیغاتی یا ad Extension در گوگل ادوردز
جولای 12, 2020

انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادوردز

انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادوردز

انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادوردز ،پس از آن که شما هزینه هر کلمه کلیدی را تعیین می‌کنید باید نوع تطبیق کلمات کلیدی خود را مشخص کنید تا گوگل را متوجه گستردگی یا محدودیتی که مایل به اجرای آن هستید، کنید.با بای ادورد همراه باشید.

در گوگل ادوردز چهار نوع تطبیق (keyword match type) وجود دارد. در ادامه هر ۴ نوع را شرح خواهیم داد و تفاوت های آن ها نسبت به یک دیگر را بازگو می کنیم.

انواع تطبیق کلمه کلیدی google adwords عبارت است از:

  • Broad match
  • Modified broad match
  • Phrase match
  • Exact match

انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادز


1- Broad match

به صورت پیش فرض کلمات کلیدی شما از این نوع است. این تطبیق حجم گسترده‌ای از جست و جو ها را نشان می‌دهد. در این نوع تطبیق یک کلمه از کلمه کلیدی‌هایی که در گوگل جست و جو شده باشد را نمایش می‌دهد برای مثال شما عبارت «خرید موبایل» را به صورت broad match قرار داده باشید. اگر کاربری به جای کلمه «خرید» بنویسد «تعمیر موبایل» این کلمه کلیدی نیز در گوگل به نمایش در خواهد امد. همچنین در این حالت با جستجوی کلمات مشابه، باز نتایج مربوط به این کلمه خواهد بود. برای مثال به جای «خرید موبایل» عبارت «قیمت تلفن همراه» نیز ممکن است باعث نمایش داده شدن این تبلیغ در گوگل شود. در صورتی که شما تمایلی به نمایش داده شدن «کلمه فروش تلفن همراه» نداشته باشید با توجه به گسترگی حالت broad match این واژه به نمایش در خواهد آمد و این حالت از تطبیق کلمه کلیدی، شامل حجم وسیعی از جستجو‌ها خواهد بود، وحتی گاهی ممکن است با کلمه کلیدی شما نامرتبط باشد و کاربر بر روی این تبلیغ شما کلیک کند و هزینه که بابت این کلیک نامرتبط در تبلیغ بی ارزش باشد و به عبارتی کاربر هدف وارد سایت شما نشود.

با ساخت کمپین و کلمات کلیدی همیشه بهتر است ترافیک ورودی و کلمات جستجو شده رصد شود و در صورتی که کلمه یا واژه‌ای نامرتبط است در negative keywords قرار دهید تا تبلیغ شما با واژه اشتباه در گوگل نمایش داده نشود.

مقاله آموزش ایجاد لیست کلمات منفی یا negative keywords به شما برای حذف کلمات کلیدی منفی کمک زیادی خواهد کرد

2- AdWords Modified Broad Match

این سبک تا حدودی مشابه Broad match میباشد. اما در این حالت نتایج را میتوانید بسیار محدود تر کنید. در این نوع به شما این اجازه داده می شود تا در تعداد بیشتری از نتایج جستجو حضور داشته باشید ضمن اینکه روی کلید واژه ها توانایی مدیریت بهتری داشته باشید. در این نوع از روش تطبیق کلمه کلیدی از دو شرط “+” و “-” استفاده میشود اگر از علامت “+” قبل از هر کلمه استفاده کنید. حتماً باید عبارت جستجو شده شامل کلمه دارای “+” باشد در غیر این صورت در نتایج گوگل نمایش داده نخواهد شد و اگر از علامت “-” قبل از هر کلمه استفاده کنید در صورتی که آن عبارت جستجو شده شامل کلمه مشخص شده با “-” باشد، تبلیغ شما نمایش داده نخواهد شد. با یک مثال ساده این حالت را شرح خواهیم داد. در صورتی که کلمه مورد نظر ما به صورت:

+خرید +موبایل-سامسونگ

باشد، در این واژه کاربر اگرشامل دو کلمه ” خرید” و “موبایل” را عیناً در عبارت مورد جستجو وارد کند، تبلیغ در گوگل نمایش داده خواهد شد. اگر کاربر عبارت خرید موبایل سامسونگ را نوشته باشد در نتایج گوگل قابل مشاهده نیست. همچنین عبارت “خرید موبایل نوکیا” نیز شامل این حالت خواهد بود یعنی با جستجوی این عبارت تبلیغ نمایش داده خواهد شد.

3- AdWords Phrase Match Type

Phrase match نیز نوع دیگری از Broad match است. و باز هم در این نوع تطبیق مدیریت بیشتری به نسبت broad match دارید در این نوع دقیقاً باید عبارت جست و جو شده وجود داشته باشد اما کلمه یا کلمات دیگری نیز ابتدا یا انتهای عبارت نیز وجود داشته باشد به نمایش در خواهد آمد

در کلمه کلیدی از نوع phase match باید داخل “…..” نوشته شود.

برای مثال شما در کلمه کلیدی که می خواهید “” قرار گیرد می نویسید “خرید موبایل” در این مثال اگر کاربری در گوگل عبارت خرید موبایل سامسونگ یا سایت خرید موبایل را تایپ کند در نتیجه گوگل به نمایش در خواهد آمد

در این نوع کلمات کلیدی به دلیل اینکه قبل از کلمه کلیدی اصلی یا بعد آن می‌توان عبارات زیادی از سمت کاربر نوشته شود انعطاف زیادی دارد در نتیجه امکان ورودی نامربوط به سایت تان را نیز بیشتر خواهد کرد که باز با negative کردن برخی کلمات می توانید مانع از ورود اشتباه کاربران به سایت تان شوید.

4- AdWords Exact Match Type

در سبک Exact match به صورت کامل یک عبارت را محدود خواهید کرد و دقیقاً واژه خاص مورد نظرتان برای کاربران هدف در این حالت انتخاب خواهد شد. در این نوع کلمه کلیدی کاربر جست و جو کننده فقط زمانی تبلیغ شما را مشاهده می‌کند که دقیقاً همان عبارت نوشته شده باشد و اگر کلمه بیشتر یا کمتری بنویسید دیگر نمایش نمی‌دهد

در این سبک کلمه کلیدی داخل [….] قرار می‌گیرید.

برای مثال اگر کلمه کلیدی شما به صورت [خرید موبایل سامسونگ] قرار بگیرد فقط با جستجوی کلمه “خرید موبایل سامسونگ” در تبلیغ شما در گوگل نمایش داده خواهد شد و اگر کاربر عبارت خرید موبایل را جست و جو کند دیگر نمایش داده نخواهد شد.

معمولاً کاربری که به سایت شما ورود می‌کند علاقه بیشتری به محصول شما دارد زیرا شما در این تبلیغ حتماً آن محصول را در سایت خود ارائه می‌دهید و کاربر را به صفحه فرود مناسب با این کلید واژه انتقال خواهید داد تجره نشان داده است در این حالت میزان شانس سفارش محصول در این حالت بیشتر نیز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tags: , , , ,