انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادوردز
جولای 1, 2020
تفاوت سئو و تبلیغات در گوگل ( گوگل ادوردز )چیست؟
جولای 25, 2020

افزونه تبلیغاتی یا ad Extension در گوگل ادوردز

افزونه تبلیغاتی یا ad Extension در گوگل ادوردز 

افزونه تبلیغاتی یا ad Extension در گوگل ادوردز و چه کاربردی در تبلیغات گوگل دارد. اگر با گوگل ادوردز کار کرده باشید می دانید که به صورت پیشفرض فقط 90 کارکتر را می توانید در توضیحات تبلیغ اضافه کنید و این می تواند مانع معرفی بیشتر از خدمات ارائه شده شما باشد.با بای ادورد همراه باشید.

برای اینکه این مشکل حل شود گوگل یک افزونه به نام ad extension در اختیار کاربران قرار داده تا با ساختار هایی که گوگل درنظر گرفته تا بتوانید توضیحات بیشتر و یا شماره تماس قابل مشاهده در تبلیغ و یا لینک هایی پرکاربرد از سایتتان را به تبلیغ خود بیافزایید.

به دلیل اینکه این افزونه اطاعات بیشتری را برای کاربران هدف به نمایش میگذارد و فضای بیشتری از تبلیغ را در نتایج گوگل اشغال می کند در نتیحه برای مخاطب شما جذاب تر شده در نتیجه کلیک های بیشتری را دریافت خواهید کرد و به همین دلیل نرخ کلیک بهتری خواهید داشت و منجر به افزایش quality score  تبلیغات تان خواهد شد و در نیایت همه این ها باعث می شود تا کلیک های بیشتر و هزینه کمتر بابت هر کلیک را به دنبال داشته باشد.

در نظر داشته باشید که گوگل تعداد زیادی افزونهExtension  دارد اما به دلیل تحریم هایی که شامل ایران شده برخی از این افزونه ها در ایران فعال نیست. اما خوشبختانه اکثر افزونه های کاربردی برای کشور مان فعال هست که این افزونه ها بیشترین کاربرد را در گوگل دارند.

افزونه تبلیغاتی یا ad Extension در گوگل ادوردز

برخی از این افزونه های پرکاربرد عبارتند از:

  • Callout extension
  • site link extension
  • call extension
  • structure snippet
  • promotion extension

افزونه تبلیغاتی یا ad Extension در گوگل ادوردز

افزونه sitelink :

همانطور که از اسم این افزونه مشخص است شما می توانید علاوه بر لینک اصلی که بر روی عنوان تبلیغتان انتخاب کرده اید تا به سایتتان ارجاع داده شود یک بخش دیگر نیز با نام افزونهsitelink  امکان این را به شما می دهد تا لینک های بیشتری در تبلیغات تان قرار دهید. این لینک ها در پایین تبلیغتان به نمایش در خواهد امد و حداکثر6 لینک تبلیغاتی در پایین صفحه برای کامپیوتر و 4 لینک برای موبایل به نمایش در می آید که البته شما می توانید تعداد بیشتری لینک اضافه کنید اما در نهایت فقط 6 لینک نمایش داده خواهد شد.

برای ایجاد هرsitelink  باید لینک هر بخش از سایت خود را به افزونه sitelink اضافه کنید، در بخش description شما می توانید حداکثر 25 کاراکتر توضیح اضافه کنید. این نکته را دقت کنید که شما نمی توانید لینک های تکراری را با عنوان های متفاوت نمایش دهید و فقط یکی از لینک های تکراری با عنوان های متفاوت نمایش داده خواهد شد.

افزونه تبلیغاتی یا ad Extension در گوگل ادوردز

افزونه callout

افزونه callout  در ادامهdescription  تبلیغ اصلی نمایش داده خواهد شد. همانطور که میدانید در ساخت ادز گروپ شما محدویت 90 کارکتری دارید برای اینکه بیشتر در مورد سرویس ها و خدمات تان توضیحات اضافه کنید، بهتر است از افزونهcallout  استفاده کنید، در این بخش شما می توانید پیشنهاد های منحصر به فرد و جذابی را اضافه کنید تا به بهبود عملکرد تبلیغات شما کمک کند.

برای وارد کردن callout از گزینه  ads & extension وارد قسمت extension شوید. روی آیکون + کلیک کنید و در ادامه روی گزینه callout extension  کلیک کنید.

تعداد کارکتر های این بخش به 25 عدد محدود می باشد که این 25 کارکتر شامل خط فاصله نیز است. شما می توانید حداقل 2 و حداکثر 6 callout  را در بخش نمایش تبلیغات مشاهده کنید. این بخش نیز مانند sitelink  میتوانید تعداد بیشتری callout  تعریف کنید اما در نهایت 6 تا از آن ها به صورت تصادفی نمایش داده خواهد شد.

افزونه تبلیغاتی یا ad Extension در گوگل ادوردز

افزونه call

به کمک این افزونه شما می توانید شماره تماس را به تبلیغات اضافه کنید. این افزونه برای افرادی که با شماره تلفن مشتریان بیشتری را جذب می کنند و سایتشان بیشتر به صورت تلفنی سفارش دریافت می کند بسیار مفید است.

این افزونه زمانی که در موبایل نمایش داده شود کاربران می توانند با کلیک بر روی آن مستقیما بدون شماره گیری ارتباط تلفنی برقرار کنند.

نکته مهم شماره تماس حتما باید در بخش call extension  وارد شود اگر در عنوان قرار دهید تبلیغات شما از طرف گوگل رد خواهد شد و تبلیغ تان به نمایش در نخواهد آمد

افزونه Structured snippet

این افزونه جنبه های مختلفی از خدمات یا محصولات، با توجه به سلیقه تبلیغ دهنده می تواند متفاوت باشد.

برای مثال برای نمایش امکانات و یا شرایط یک شرکت یا فروشنده می تواند به کار گرفته شود.

این بخش کمی شبیه به افزونه callout است اما تفاوت هایی دارد در این افزونه شما می توانید یک سربرگ برای خدمات تان را مشخص کنید و بسته به نوع خدمات متن خود را بنویسید البته سربرگ ها متاسفانه به زبان فارسی وجود ندارد ولی شما می توانید سربرگ را به زبان انگلیسی یا عربی قرار دهید .

برای مثال سایت شما مربوط به یک رستوران است شما در بخش سربرگ یا header  می توانید عبارت Restaurant را انتخاب کنید و سپس در بخش value  برخی از منو های پر طرفدارتان را وارد کنید.

افزونهpromotion

این افزونه امکان نمایش فروش ویژه با متنی خاص در تبلیغات گوگل را برایتان فراهم می کند البته این بخش مانند سایر افزونه ها از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند ولی شما می توانید با قرار دادن روی زبان انگلیسی مناسبت های فروش ویژه تان را در بخشoccasion  انتخاب کنید این بخش به صورت پیشفرض انتخاب های زیادی را برای کاربران قرار می دهد برای مثال: جمعه سیاه،کریسمس، ولنتاین،  فروش بهاره، تابستانه و بسیاری دیگر از مناسبت ها که خودتان می توانید در بخشی که اشاره شد ببینید.

در این بخش می توانید تخفیف را به صورت واحد پولی یا درصدی انتخاب کنید اما از آنجایی که واحد پولی ایران در لیست وجود ندارد بهتر است از درصد برای نوشتن تخفیف استفاده کنید

منبع: https://support.google.com/google-ads/answer/2375499?hl=en

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tags: , , ,