تبلیغات گوگل ! بزن به هدف
تبلیغات گوگل ! بزن به هدف
مارس 15, 2018
بخش overview گوگل ادوردز
بخش overview در پنل گوگل ادوردز چیست؟
ژوئن 15, 2020

آموزش ساخت کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز

آموزش ساخت کمپین در گوگل ادوردز

آموزش ساخت کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز

 

آموزش ساخت کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز ، یک کمپین مجموعه‌ای از گروه‌های تبلیغاتی است که معمولاً برای Categories و سازماندهی محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید استفاده می‌شود. هر کمپین برای هدف خاصی ایجاد شده و با موضوعی که می‌خواهید کمپین شما در گوگل نمایش داده شود ساخته می‌شود.با بای ادورد همراه باشید.

برای نمونه شما یک سایت فروشگاه قطعات موبایل دارید برای این جستار باید یک کمپین جدید ایجاد کنید، حال اگر موضوعی خارج از فروشگاه قطعات موبایل را می‌خواهید تبلیغ کنید باید یک کمپین جدید ایجاد کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه ساخت و ایجاد یک تبلیغ در گوگل ادز ایجاد کنیم. برای مطالعه آموزش با ما همراه باشید:

نحوه ساخت کمین تبلیغاتی در گوگل ادوردز برای تبلیغات در گوگل

1-نخست وارد سایت ads.gooogle.com شده و وارد اکانتی که از قبل سرویس گوگل ادز توسط بای اورد فعال شده است شوید.

ثبت نام در گوگل ادوردز

2- در مرحله بعد از بخش Overview بر روی NEW CAMPAIGN کلیک کنید تا مراحل ساخت یک اکانت تبلیغاتی در گوگل آغاز شود:

ساخت یک کمپین تبلیغاتی در گوگل

3- در این مرحله نوع فعالیت یا به عبارتی، نوع تبلیغات خود را مشخص کنید، برای نمونه روی Create a campaign without a goal’s guidance کلیک کنید تا یک کمپین تبلیغاتی جدید در گوگل ادوردز ایجاد شود.

ساخت یک کمپین تبلیغاتی

4- اگر لازم است تبلیغ شما در بخش جست و جوی گوگل نمایش داده شود روی گزینه search را انتخاب کنید.

گوگل ادز

5- برای رسیدن به هدف تبلیغاتی خود نیاز است تا یک گزینه را انتخاب کنید که در این بخش ما روی website visits  برای دریافت بازدید از گوگل کلیک خواهیم کرد. پس از انتخاب فعالیت مورد نظر بر روی دکمه continue کلیک کنید.

تبلیغات وب سایت، گوگل ادز

6- در ادامه وارد صفحه بعدی شوید در این جا باید نام کمپین، زبان کشور هدف و هزینه روزانه و … را برای کمپین تبلیغاتی خود تعیین کنید.

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید، در ابتدا باید یک نام برای کمپین خود در بخش campaign name انتخاب کنید. این نام می‌تواند دلخواه باشد. دقت کنید این نام در بخش all campaigns به نمایش در خواهد آمد، پس بهتر است برای نظم بخشیدن به همه کمپین‌های خودتان نامی مناسب برای تشخص این کمپین انتخاب کنید.

7- در مرحله networks   بهتر است تیک display  network  را بردارید.

8- در بخش location شما می‌توانید کشور یا محدوده مورد نظر خود را برای نمایش تبلیغات انتخاب کنید، دقت کنید کشور ایران در لیست وجود ندارد ولی از آنجایی که زبان کشور ما پارسی است و شمار کمی از کشورها زبان رسمی کشورشان پارسی است بهتر است در بخش locations روی گزینه نخست All countries and territories را گزینش کنید. همچنین در صورتی که نیاز نیست محدودیتی روی کشور ها اعمال نکنید در غیر این صورت کشورهایی را که نیاز ندارید از این بخش exclude   کنید.

محدود کردن کشور در گوگل ادز

9- در بخش language زبان مورد نظر را گزینش کنید

10- در این بخش بودجه روزانه تان را تعیین کنید. این مقدار دلخواه است، شما می‌توانید با محدود کردن بودجه مانع از هزینه بیشتر بودجه تان در در طول ۲۴ ساعت از شبانه روز شوید. همچنین با انتخاب مناسب بودجه، هیچ کلیکی را در طوط شبانه روز از دست نخواهید داد. در بخش bidding استراتژی مناسب برای تبلیغات خود را انتخاب کنید، این گزینه‌ها عبارت است از :

Target CPA

Target ROAS

Maximize Clicks

Maximize conversions

Maximize conversion value

Target Impression share

Manual CPC

بهترین گزینه موجود در این بخش انتخاب manual cpc  هست که نرخ کلیک هر واژه به صورت دستی تعیین می شود و حالت maximize click که با انتخاب این استراتژی بیشترین کلیک ممکن را خواهید داشت.

استراتژی های گوگل ادوردز

11- در بخش ad extensions شما می‌توانید افزونه های اضافه تری را به تبلیغات خود بیافزایید که این افزون ها شامل، شماره تماس، کد تخفیف، لینک سایت و… هست، این افزوننه ها باعث می‌شود تا تبلیغات شما در گوگل بهتر دیده شده و بیشترین کاربر هدف را داشته باشد.

به صورت پیشفرض سه extensions در اختیار کاربران گذاشته که بیشترین کاربرد را نسبت سایر extensions دارد

Sitelink: در این جا می‌توانید لینک‌هایی را که در تبلیغات می‌خواهید نمایش دهید را اضافه کنید

Callout: در این بخش شما می‌توانید توضیحات بیشتری از سرویس‌های ارائه شده در وبسایت تان شرح دهید

Call: در اینجا می‌توانید شماره ارتباط با سایت تان را وارد کنید. که البته اجازه وارد کردن شماره کشورمان را نخواهید داشت اما در آموزش دیگری نحوه قراردادن شماره به عنوان افزونه گوگل ادوردز را آموزش خواهیم داد.

در ادامه پس از تکمیل بر روی save and continue  کلیک کنید

12- در این مرحله باید واژه هایی که تمایل دارید با نوشتن آن سایت شما در گوگل به نمایش در بیاید را وارد کنید. به این بخش در اصطلاح انتخاب کلمات کلیدی برای گوگل ادوردز گفته می شود. انتخاب keyword ها یکی از مهم ترین بخش های ساخت تبلیغ در گوگل است، در پایان روی گزینه continue کلیک کنید.

آموزش ساخت کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز

13- در این مرحله متن نمایشی تبلیغ گوگل ساخته خواهد شد، شما باید آدرس سایت، عنوان و توضیحاتی تبلیغ را مشخص کنید. این بخش ها به ترتیب عبارت اند از:

Final URL: در این بخش آدرس Url  سایت یا صفحه‌ای که می‌خواهید سایت تان نمایش داده شود را وارد کنید.

Headline 1  تا Headline 3 در این بخش عنوان شماره 1 سایت تان را بنویسد، دقت کنید این بخش از ۳۰ حرف تجاوز نکند و فاصله نیز یک کاراکتر محسوب می شود، همچنین برخی کاراکترها مجاز نمی باشند.

Display path: در این قسمت شما می‌توانید آدرس نمایشی برای سایت خود مشخص کنید، این آدرس نمایشی است و جهت جذب بازدید و آدرس اصلی باید حتما در بخش Final URL وارد شود.

Description 1 and description 2: در این بخش شما می‌توانید توضیحاتی از ارائه سرویس خود در اینجا بنویسد. این متن نیز در جذب بازدید کننده نقش مهمی خواهد داشت.

آموزش ساخت کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز

14- در مرحله اخر پس از کلیک بر روی continue یک پیش نمایش از تنظیمات کلی کمپین شما به نمایش در خواهد آمد .

آموزش ساخت کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Tags: , , ,